رضیم
شماره دستور پخت: 3284
رضیم
طرز تهیه شیرینی صدفی

موارد لازم + طرز تهیه

?مواد لازم شیرینی صدفی??
۱ استکان روغن مایع (اندازه استکان ۱۲۵ میلی لیتر)
۱ استکان آب
۱ استکان شیر
۱ عدد تخم مرغ
۱ ق غ سرکه
۱ پاکت بکینگ پودر
۴ لیوان آرد (کنترل شده بریزید)

برای روش ??
۱۰۰ گرم کره
نصف استکان روغن مایع

برای داخلش??
۱ کاسه گردوی خرد شده

برای شربت??
۳/۵ لیوان شکر (اندازه لیوان ۲۰۰ میلی لیتر)
۴ لیوان آب
۱ برش لیمو

?طرز تهیه??
ابتدا شربت مون رو آماده می کنیم. توی قابلمه مناسبی شکر و آب و برش لیمو رو ریخته و روی اجاق بعد از جوشیدن با شعله متوسط به مدت ۱۵ دقیقه جوشونده و کنار می ذاریم تا خنک بشه.
برای خمیر به غیر از آرد همه مواد رو داخل ظرف مناسبی ریخته و خوب هم می زنیم سپس آروم آروم آرد رو اضافه کرده و خمیر مون رو ورز می دیم و یه خمیر نرمی بدست میاریم. خمیرمون رو به ۹ قسمت مساوی جدا کرده به اندازه بشقاب شیرینی با نشاسته خمیرمون رو یکی یکی باز کرده روی هم می چینیم و با وردنه خمیرمون رو تا جایی که بزرگ بشه بازش می‌کنیم اگه ممکنه به شکل مستطیل باز می‌کنیم سپس به شکل رول محکم می پیچیم. خمیر مون رو به عرض یک انگشت برش می‌زنیم و قسمت های برش زده رو کمی به شکل بیضی باز می‌کنیم و داخلش گردوی خرد شده گذاشته و می‌بندیم و توی سینی مون قرار میدیم.
برای روش کره رو داخل تابه ای ریخته و روی اجاق ذوب می کنیم سپس روغن مایع اضافه کرده و از روی اجاق برمی داریم کف روشو با یه قاشق برداشته و روی شیرینی مون می ریزیم توی فر با دمای ۱۷۰ درجه تا وقتی که روش طلایی بشه می پزیم بعد از این که شیرینی مون رو از فر در آوردیم و گرمای اولیه اش رو از دست داد شربت خنک رو روش می ریزیم و ۳ تا ۴ ساعت استراحت داده سپس روش پودر پسته می‌پاشیم و سرو می کنیم.
نوش جان???

نظر خود را بیان کنید

2 دیدگاه برای طرز تهیه شیرینی صدفی

  1. مَشیانه

    مثل همیشه خوشمزه و جذاب??

  2. هنیا

    متشکرم????????????????

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *