رضیم
رضیم
برای تهیه بامیه از چه آردی باید استفاده کرد ؟ (2 نکته ساده)

برای تهیه بامیه از چه آردی باید استفاده کرد ؟ (2 نکته ساده)

برای تهیه بامیه از چه آردی باید استفاده کرد

برای تهیه شیرینی بامیه برخی نکات و ترفندها وجود دارد که می تواند باعث شود شیرینی شما عالی و خوشمزه شود. یکی از مواردی که در تهیه این شیرینی مهم است، استفاده از آرد مناسب است. در این مطلب به بررسی نوع آرد مناسب برای تهیه این شیرینی می پردازیم.

ویژگی های آرد مناسب

آرد مناسب برای تهیه بامیه نقش بسیار مهمی در کیفیت نهایی این شیرینی دارد. این آرد باید دارای ویژگی های خاصی باشد تا بتواند باعث تهیه بامیه‌ای با طعم و عطر مناسب شود. یکی از ویژگی های مهم آرد مناسب درصد گلوتن آن است. گلوتن ماده‌ای است که برای تشکیل پروتئین و ایجاد چسبندگی در دستورالعمل تهیه این شیرینی نیاز است. با این حال، اگر درصد گلوتن بیش از حد باشد، بامیه سفت و کشیده خواهد شد و ممکن است در عطر و طعم آن نیز اثر بگذارد. در نتیجه آرد باید دارای میزان مناسبی گلوتن باشد تا بامیه به درستی بپزد .آرد مناسب باید پودری و نرم باشد و نباید دانه‌هایی در آن وجود داشته باشد. بهتر است برای تهیه خمیر از آرد با میزان پروتئین کمتر از ۹٪ استفاده شود تا باعث نشتی آن نشود.

آرد مناسب بامیه

استفاده از آرد سفید یا آرد گندم تخمیر شده برای تهیه شیرینی بامیه مناسب نیست و در نتیجه باعث سفتی شیرینی می شود. آرد سفید در واقع یکی از فاکتورهایی است که باعث می شود شیرینی خشک و سفت شود. در نتیجه، بهتر است برای تهیه خمیر از آرد ستاره (آرد ذرت) استفاده کنید. آرد ستاره یا آرد ذرت یک آرد با رنگ زرد و دانه‌هایی کوچک است که از دانه‌های ذرت تولید می شود. این نوع آرد، نسبت به آرد گندم، گلوتن کمتری دارد و در نتیجه، برای کسانی که به گلوتن حساسیت دارند، مناسب است. استفاده از آرد ستاره در تهیه خمیر، باعث می شود شیرینی نرم و کرمی شود و بسیار خوشمزه می شود. همچنین، با اضافه کردن نشاسته به آرد می توانید شیرینی خود را بسیار نرم تر کنید. از نشاسته ذرت یا نشاسته سیب زمینی برای این منظور استفاده کنید. به طور کلی، برای تهیه شیرینی خوشمزه و نرم، استفاده از آرد ستاره و نشاسته‌های گیاهی مناسب است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *