رضیم
رضیم
چه چیزی خورشت کرفس را خوشمزه می کند ؟ (2 نکته ساده)

چه چیزی خورشت کرفس را خوشمزه می کند ؟ (2 نکته ساده)

خوشمزه شدن خورشت کرفس

عموما خورشت ها و خوراک های ایرانی ترکیبی از حبوبات و گوشت هستند. این ترکیب با اضافه کردن چاشنی های مخصوص در میان ذائقه ایرانی ها بسیار پر طرفدار است. خوراک کرفس یک غذای اصیل و سنتی ایرانی است که از ترکیب کرفس، گوشت، حبوبات و لیمو عمانی تهیه شده است. لازم به ذکر است که خورشت کرفس را می توان در سه حالت همراه با گوشت، مرغ، یا برای افراد وگان با سبزیجات تهیه کرد. هرکدام از این انواع خوراک ها طرفدار های ویژه خود را دارند، ما در این مقاله به تعدادی از نکات خوشمزه تر شدن خورشت کرفس اشاره می کنیم

خوشمزه شدن خورشت کرفس

نکات خوشمزه شدن خوراک کرفس

استفاده از کرفس های نازک و ساقه های جوان که نخ ساقه ها گرفته شده است، به خوش طعم شدن خورشت کمک می کند. نکته ای که باید بدانیم این است که اگر کرفس با کره تفت داده شود عطر و طعم فوق العاده ای به غذا می دهد. همچنین برای تهیه این غذا، باید از گوشت بره استفاده کرد یا یک تکه گوشت که چربی دارد، به لذیذ شدن طعم غذا کمک می کند.

اگر هنگام طبخ خورشت از نعنا و جعفری استفاده شود، طعم منحصر به فردی به آن می دهد. البته لازم به ذکر است که نیازی به سرخ کردن این سبزیجات نیست. فقط برای از بین نرفتن طعم نعنا و جعفری بهتر است مراحل آخر پخت، به غذا اضافه شوند.

همچنین اگر هنگام پخت خورشت از آب گوشت استفاده کنیم طعم آن بهتر می شود، همچنین استفاده از ادویه و زعفران هم به خوشمزه تر شدن آن کمک می کند. یکی دیگر از چاشنی های این غذا آب لیمو یا لیمو عمانی و آب نارنج است، که هرکدام را به صورت دلخواه می توان به خوراک اضافه نمود. نکته مهم جهت بهتر شدن شکل ظاهری خورشت، این است که سبزیجات حتما بعد از پخت گوشت به غذا اضافه شوند تا ظاهر غذا و طعم سبزیجات حفظ شود.

در نهایت اگر مایل بودید می توانید کمی رب گوجه فرنگی را تفت داده و به غذا اضافه کنید، تا یک خوراک خوشرنگ و خوشمزه داشته باشید. استفاده از لوبیا چیتی یا لوبیا چشم بلبلی به قوام و لعاب نیز کمک می کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مهمونی چی بپزم ؟ 20 طرزتهیه دقیق رستورانی و قنادی (ثبت نام رایگان)