رضیم
رضیم
برای قطاب از چه روغنی استفاده کنیم؟ (2 نکته ساده)

برای قطاب از چه روغنی استفاده کنیم؟ (2 نکته ساده)

برای پخت قطاب از چه روغنی استفاده کنیم؟

اگر قصد دارید برای عید امسال، با شیرینی های خانگی مثل قطاب از مهمانان پذیرایی کنید، باید با فوت و فن پخت این شیرینی محبوب آشنا باشید. مثلا برای قطاب از چه روغنی استفاده کنیم؟ مراحل پخت آن چگونه است و سایر مواردی که در پخت یک قطاب باید در نظر داشته باشید. ممکن است شما برای سرخ کردن قطاب ها از انواع مختلف روغن مثل مایع، روغن جامد یا نیمه جامد استفاده کنید. کیفیت شیرینی های خانگی مثل قطاب کاملا به مواد اولیه آن بستگی دارد. مهم ترین نکته درباره روغنی که قطاب باید در آن سرخ شود، این است که حتما یکدست و صاف باشد. کدبانوها برای این کار ترجیح می دهند که از روغن صاف قنادی استفاده کنند. این روغن کاملا یکدست و نرم است و ترکیبی از روغن های گیاهی می باشد؛ اما روغن صاف قنادی سرشار از چربی است. چنانچه می خواهید قطاب را رژیمی تهیه کنید، روغن قنادی مناسب سرخ کردن قطاب نیست.

خب شاید بپرسید پس برای قطاب از چه روغنی استفاده کنیم؟ در پخت شیرینی های سنتی مثل قطاب، روغن کاملا جامد بهترین گزینه است. در صورتی که نتوانستید روغن کاملا جامد در بازار پیدا کنید، سراغ روغن های نیمه جامد بروید. وقتی ظرف روغن نیمه جامد را باز می کنید، آن قسمت زیرین که سفت تر است، برای سرخ کردن بردارید. اگر می خواهید روغن نیمه جامد را یکدست کنید، آن را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا آب شود. سپس بعد از اینکه به دمای محیط رسید، آن را به مدت یک روز در یخچال نگهداری کنید. بدین ترتیب برای پخت شیرینی قطاب یک روغن جامد و صاف دارید.

پیشنهاد رضیم :  چرا خمیر نان برنجی شل می شود ؟ (2 نکته ساده)

روغن جامد و یکدست مناسب پخت قطاب

به طور کلی در شیرینی پزی بهترین روغن، نوع سفت یا روغن جامد است. برخی بانوان به جای استفاده از روغن، ترجیح می دهند برای پخت قطاب از فر استفاده کنند. با این ترفند قطاب ها به روغن کمتری نیاز دارند. با این وجود کسانی که در کار پخت انواع شیرینی های سنتی مثل قطاب هستند، همان دستور اصلی، یعنی روغن جامد و یکدست را به کار می برند. در پخت قطاب ها سعی کنید از روغن های طعم دار یا بودار استفاده نکنید، چون طعم واقعی قطاب را هنگام خوردن احساس نخواهید کرد.

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *