رضیم
رضیم
چرا کماچ سهن خشک میشود ؟ (2 نکته ساده)

چرا کماچ سهن خشک میشود ؟ (2 نکته ساده)

چرا کماچ سهن خشک میشود و تازه نیست؟

چرا کماچ سهن خشک میشود؟ کماچ سهن یکی از شیرینی های خوشمزه و متفاوت مردم کرمان است. این شیرینی اصالت و سابقه زیادی دارد و در نقاط مختلف ایران زمین پرطرفدار می باشد. پخت متفاوت این شیرینی خوشمزه به دلیل استفاده از آرد جوانه گندم است. با سایت آموزش آشپزی رضیم همراه باشید.

برای تهیه کماچ سهن ابتدا گندم را خیس کرده و چند روز صبر کنید تا جوانه بزند. بعد از جوانه زدن گندم ها، آن ها را در محل مناسب در معرض آفتاب خشک کنید. در ادامه گندم های جوانه زده خشک شده را آسیاب کرده و آرد کنید. قطعاً این آرد مواد مغذی زیادی به همراه دارد و به همین خاطر دستور پخت کماچ سهن را متفاوت می کند.

کماچ سهن با توجه به اینکه با جوانه گندم تهیه می شود، یک شیرینی خوشمزه برای عید نوروز است. کمتر پیش می آید که در ایام نوروز این شیرینی را در خانه های کرمانی ها پیدا نکنید. با این وجود، تکنیک های پخت این شیرینی نیز مانند هر شیرینی دیگری اهمیت دارد. در برخی از مواقع شیرینی کماچ سهن خشک میشود. روش نگهداری از کماچ سهن بعد از پخته شدن اهمیت زیادی دارد. در واقع کماچ سهن باید بعد از خنک شدن به یک کیسه فریزر مناسب انتقال داده شده و نگهداری شود. دمای معمولی اتاق می تواند برای نگهداری این شیرینی های خوشمزه مناسب باشد. این شیرینی ها را در یخچال نگذارید، چون بلافاصله خشک می شوند.

نکات مهم برای جلوگیری از خشک شدن کماچ سهن

  • برای اینکه در تهیه کماچ سهن موفق باشید، اجازه دهید خمیر آن چند ساعت استراحت کند. این موضوع کمک می کند در آخر کماچ سهن خشک نشود.
  • زمانی که برای تهیه کماچ سهن گریل را روشن می کنید، حواستان را جمع کنید. حرارت دهی زیاد از قسمت بالای فر سریعاً کماچ را خشک می کند. این حرارت دهی باید مدت زمان کوتاهی باشد.
  • چرب کردن روی خمیر کماچ سهن می تواند از خشک شدن آن جلوگیری کنید، بنابراین اگر می خواهید شیرینی های نرمی داشته باشید، این موضوع را رعایت کنید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی