رضیم
رضیم
پولکی را چطور نگهداری کنیم ؟ (2 نکته ساده)

پولکی را چطور نگهداری کنیم ؟ (2 نکته ساده)

پولکی را چطور نگهداری کنیم؟

آیا می دانید پولکی را چطور نگهداری کنیم؟ آب نبات سکه ای یا پولکی، یکی از شیرینی های مورد علاقه بسیاری از ما ایرانیان است. شیرینی خوشمزه و ساده و نسبتا ارزان، که مصرف آن با توجه به قیمت آن مقرون به صرفه است. با این وجود یکی از مشکلات اساسی در خصوص نگهداری از این شیرینی، به هم چسبیدن پولکی و از دست رفتن کیفیت آن است. چگونه از این مساله جلوگیری کنیم؟ یا به عبارت بهتر پولکی را چطور نگهداری کنیم؟

این شیرینی را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

اگر بخواهیم در یک کلام به این سوال جواب دهیم، باید بگوییم پولکی را دور از گرما و رطوبت نگهدارید تا سالم بماند و به هم نچسبد. شاید شما هم این عبارت که ((در جای خشک و خنک نگهداری شود)) را روی بسیاری از جعبه های بسته بندی مواد غذایی، دیده باشید. در واقع این جمله بهترین توصیه برای نحوه نگهداری صحیح از پولکی است.

روش صحیح نگهداری پولکی تاثیر زیادی در حفظ کیفیت آن دارد.

نکته دوم باز نماندن جعبه پولکی است. باید در باز کردن انواع جعبه های پولکی دقت کنید تا به نحوی باز شوند که بتوان دوباره درب آن را کاملا بست. این که می گوییم باید پولکی را از گرما و مخصوصا نم و رطوبت دور نگه داشت، به این معنی نیست که صرفا نباید اجازه دهیم آب یا رطوبت به طور مستقیم با آن تماس پیدا کند، حتی هوای مرطوب هم می تواند باعث کاهش کیفیت و ایجاد چسبندگی در آن شود. پس مخصوصا در زمستان که هوا مرطوب تر است، باید درب جعبه آن کاملا بسته و در یک محیط کاملا خشک نگهداری شود، حتی یخچال هم با توجه به احتمال وجود رطوبت در آن نمی تواند محیط مناسبی برای نگهداری طولانی مدت این شیرینی باشد.

در تابستان هم سعی کنید جعبه پولکی را از سماور و آب جوش و وسایل گرمایشی که باعث ایجاد بخار آب می شوند، دور نگهدارید. برای نتیجه گرفتن بهتر توصیه می کنیم همیشه به اندازه مصرف یک وعده از این شیرینی را داخل ظرف یا قندان قرار دهید، تا از چسبندگی آن جلوگیری شود.

امیدوارم پاسخ مناسب این سوال را گرفته باشید که: پولکی را چطور نگهداری کنیم؟

روزگارتان همچون پولکی شیرین و خوشمزه باد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی