رضیم
شماره دستور پخت: 104
رضیم
لازانيا

موارد لازم + طرز تهیه

فیلم طرز تهیه لازانیا حرفه ای

متن ویدئو طرز تهیه لازانیا حرفه ای

یه مقدار زیتون می‌ریزیم تویِ یک قابلمه. یک پیازِ نگینیِ ریز شده رو بهش اضافه می‌کنیم و شروع می‌کنیم به تفت دادن. پیازها که تفت خورد دو حبه سیرِ درشت به شاضافه می‌کنیم و دوباره شروع می‌کنیم به تفت دادن. حالا هفتصد گرم کوشتِ گاو رو بهش اضافه می‌کنیم. از سوسیسِ ایتالیایی هم می‌شه استفاده کرد. ما دیگه کفتیم از چیزایی استفاده کنیم که همه جا در دسترَس باشه. و شروع می‌کنیم به تفت دادن دوباره. حالا بهش فلفلِ سیاه و نمک اضافه می‌کنیم و دوباره تفت می‌دیم. حالا بهش 700 گرم پوره‌یِ گوجه فرنگی، اگر نداشتید نصف به نصف بزنید یعنی مثلاً 300 گرم گوره بزنید با دو قاشق رب. یک و نیم قاشق جعفریِ ساطوری‌شده و یک قاشقِ مرباخوری اورِگانو. نداشتید آویشَن بزنید. همه رو با هم مخلوط می‌کنیم و اجازه می‌دیم سه چهار ساعت سس باید جا بیفته.

اگه شما قورمه‌سبزی رو نیم‌ساعته درست می‌کنید این رو هم نیم‌ساعته درست کنید. بعد از سه چهار ساعت سسس ما خیلی خوشکل که جا افتاد و آماده شد بهش یک مشت ریحان اضافه می‌کنیم یه هم می‌زنیم و می‌ریم سر وقتِ درست کردن سسِ بشاملِمون. تویِ یه دونه قابلمه حدودِ چهل گرم کره می‌ریزیم بعد بهش یه قاشقِ پر یا یک و نیم قاشق آردِ سفید اضافه می‌کنیم و شروع می‌کنیم به حرارتِ ملایم. که از خامی در بیاد بعد 500 میل شیر رو بهش آروم آروم اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم. اندازه‌یِ نوکِ قاشقِ چایخوری جوزِ هندی، فلفلِ سبز اگر نداشتید فلفلِ سفید و باز هم اگر نداشتید فلفلِ سیاه، اینا خیلی عطرِش عالیه، نمک و یک قاشق پارمیزان. بعد از ده دقیقه که غلظتِش به اندازه کافی و مناسب شد از زویِ حرارت بردارید. موزارلایِ تازه رو ورقه ورقه می‌کنیم. فِر رو می‌ذاریم رویِ 180 درجه سانتی‌گراد و فقط کف روشن. کفِ ظرفِمون یک مقدار از این سسِ گوشت می‌ریزیم. یک مقدار روغنِ زیتون هم بریزید.

هم خوشمزه‌ترِش می‌کنه و هم این‌که باعث می‌شه که نچسپه. ورقه‌هایِ لازانیا رو در میاریم و می‌چینیم روش. دوباره سس گوشت و بعد از این سس بشاملِ صاف و حرفهایمون می‌ریزیم روش. لازانیا جزءِ ده غذاریِ برتره. روش موزارلایِ تازه و اُرِگانو و دوباره یه ردیفِ دیگه لازانیا می‌چینیم. و لایه‌یِ آخر رو هم مایه گوشتی و سس بشامل. اما پنیر نریزید. روش رو فویل می‌کشیم و 45 دقیقه داخلِ فِر می‌ذاریم. بعد از 45 دقیقه خارج می‌کنیم، فویلِش رو برمیداریم و بعد روش رو پنیرِ موزارلایِ رنده شده و پارمیزان می‌ریزیم. این‌بار فقط گریل روشن تا زمانی که روش برشته بشه. لازانیایِ ما آمادَس. یه نکته این‌که احتیاجی نیست که ورقه‌هایِ لازانیا رو بپزید چون این‌جوری سس رو به خودِش جذب می‌کنه و مثلِ کره می‌مونه. بعد از بیست دقیقه استراحت می‌تونید میل کنید.

طرز تهیه لازانيا گوشت با قارچ هیوا

لازانيا گوشت با قارچ هیوا

مواد لازم:
برگه لازانیا مقدار لازم
گوشت چرخکرده ۲۵۰ گرم
پیاز ۱ عدد
سیر ۲ حبه
فلفل دلمه سبز ۱ عدد کوچک
قارچ مقداری
رب گوجه مقدار لازم
نمک،فلفل،آویشن،زردچوبه،پودر پاپریکا
پنیر پیتزا مقدار لازم
مواد لازم سس بشامل:
شیر ۱ لیوان
آرد ۱ قاشق غذاخوری
خامه ۲ قاشق غذاخوری
کره ۲۵ گرم
پوره سیر
طرز تهیه:ابتدا پیاز را با گوشت و ادویه ها تفت میدیم و بعد بهش رب گوجه را اضافه کرده و حسابی سرخ میکنیم بعد قارچ های اسلایس شده و فلفل دلمه خرد شده را بهش اضافه میکنیم و میزاریم رو شعله ملایم تا موادمون جا بیفته،بعد برگه های لازانیای پیش پخت روهم در آب سرد و جداجدا یعنی برگه ها را روی هم نزارید که میچسبن و بعد از نرم شدن در کف ظرف مورد نظر ابتدا یک لایه سس بشامل کف ظرف بریزید بعد برگه های لازانیا را روی سس بچینید و بعد مقداری گوشت چرخکرده و پنیر پیتزا بعد روی پنیر پیتزا من سس بشامل هم میریزم وبعد دوباره برگه های لازانیا را مخالف جهت قبلی میچینیم و مراحل را تکرار میکنیم تا مرحله آخر که سس بشامل و پنیر پیتزا میریزیم و مقداری کدوی خام و پیاز حلقه ای میچینیم و تماام میره توی فر ۱۸۰ از قبل گرم شده تا پخته شود
.
برای تهیه سس بشامل هم کره را با آرد تفت میدیم وبعد از اینکه بوی خامی آرد گرفته شد بهش شیر را کم کم اضافه میکنیم و مرتب هم میزنیم تا غلیظ بشه بعد در اخر کار بهش خامه و نمک و فلفل و پوره سیر اضافه کرده و همین طور هم میزنیم روی شعله ملایم تا سس غلیظ و خوشمزه بشه.

طرز تهیه لازانيا گوشت ترکیه ای

طرز تهیه لازانيا گوشت ترکیه ای

🥩مواد لازم👇🏻
🥩برای مواد گوشتی👇🏻
۵۰۰ گرم گوشت چرخ کرده
۴_۵ ق غ روغن مایع
۱ عدد پیاز متوسط
۱ حبه سیر
۱/۵ لیوان سس گوجه فرنگی یا ۳ عدد گوجه فرنگی رنده شده
۱ ق چ پاپریکا
۱ ق چ فلفل سیاه
۱ ق م نمک

🥩برای سس بشامل👇🏻
۲ ق غ کره
۲ ق غ سرپر آرد
۴ لیوان شیر
نصف ق چ فلفل سیاه
جوز هندی رنده شده
۱ ق م نمک

۲۰۰ گرم پنیر چدار
‌‌‌
🥩طرز تهیه👇🏻
داخل تابه روغن رو ریخته پیاز و گوشت چرخ کرده رو سرخ می کنیم. روش سس گوجه فرنگی، ادویه و نمک رو اضافه می کنیم.
برای سس بشامل کره رو ذوب کرده و آرد رو بهش اضافه می کنیم و تا وقتی بوی آرد در بیاد تفت می دیم بعد شیر رو آروم آروم اضافه کرده و مدام هم می زنیم سپس نمک، فلفل سیاه و کمی جوز هندی رنده شده رو اضافه کرده و وقتی خواست بجوشه زیر اجاق رو خاموش می کنیم.
داخل سینی فر کمی سس بشامل می ریزیم بعد لازانیا ها رو تو سینی می چینیم و روش سس بشامل و مواد گوشتی و پنیر چدار رنده شده می ریزیم و به این شکل پنج لایه درست میکنیم. داخل ظرف مربع ۱۵ عدد لازانیا می ذاریم لایه آخرش سس بشامل و روش پنیر چدار رنده شده ریخته و قبل از قرار دادن در فر ۱۵_۲۰ دقیقه استراحت می دیم بعد داخل فر تا وقتی که روش طلایی بشه میپزیم.
نوش جان💗

طرز تهیه لازانيا گوشت با سس بشامل بروكلی هیوا

لازانيا گوشت با سس بشامل بروكلی هیوا

دوستاي عزيزم امروز براتون يه لازانياي خوشمزه اوردم كه يه سس بشامل فوق خوشمزه براش درست كردم كه دستورش و با كليپ براتون پست بعدي ميزارم،همخوني مزه ها با هم عاليه👌🏻😋
لازانيا گوشت با سس بشامل بروكلي
ورقه هاي لازانيا پيش پخت حدودا ١٢ ورق
گوشت چرخكرده ٣٠٠ گرم
پياز ١ عدد بزرگ
سير ٢ حبه
قارچ حدودا ٢٠٠ گرم
كلم بروكلي حدودا ١٥٠ گرم
شير ١ پيمانه
آرد ١ قاشق غذاخوري سر پر
كره ٢٥ گرم
خامه مقداري
رب گوجه مقدار لازم
عصاره گوشت نصف يك عدد
پنير پيتزا به ميزان لازم
ادويه(آويشن،زردچوبه،فلفل سياه ،پودر سير و پودر پياز،پاپريكا) ميتونيد از ادويه آماده در بسته ها هم استفاده كنيد
طرز تهيه: ابتدا پياز را رنده كنيد بعد بهش گوشت چرخكرده را اضافه كنيد و سپس زردچوبه و فلفل تازه آسياب شده و پوره سير و تفت بدين بعد بهش رب گوجه و بعد از تفت كامل آويشن را اضافه كنيد و مقدار كمي آب و اجازه بدين تا كاملا گوشتمون بپزه و سرخ بشه ،خب اينو بزاريد كنار ميريم سراغ سس بشامل بروكلي و قارچ كه دستورش و با كليپ تو پست بعدي ميزارم وقتي اين سس را هم درست كرديد لازانياهاي پيش پخت را در آب سرد قرار بدين تا نرم بشه و هر از گاهي تكونش بديد تا لايه ها به هم نچسبه،حالااااا كف ظرف مورد نظر را مقداري چرب كنيد بعد يه لايه لازانيا كه خيس كرديم و نرم شده را بچينيد سپس سس بشامل بروكلي و بعد روش گوشت آماده شده و پنير (حتما پنير را بين لايه ها بريزيد تا لازانيا كاملا به هم بچسبه)همين طور لايه ها را بچينيد روي هم تا موادمون تموم بشه سپس براي آخرين لايه هم سس بشامل بروكلي را بريزيد و يه عالمه پنير فراوان و بعد ميره تو فر با دماي ١٦٠ به مدت ١ ساعت تا كاملا پخته بشه ،امتحانش كنيد مطمئنم خوشتون مياد.

لازانيا گوشت با سبزیجات هیوا

لازانيا گوشت با سبزیجات هیوا

لازانيا داريم چه لازانيايي😋
لازانياي امشبمون پر از سبزيجاته كه حس و حال خوبي كنار پنير پيدا ميكنه پس امتحانش كنيد🥰
مواد لازم:
برگه هاي لازانيا حدودا ١٠ تا
گوشت چرخكرده ٣٥٠ گرم
پياز ١ عدد
سير ١ حبه
فلفل دلمه سبز ١ عدد كوچك
زيتون مقداري
قارچ ٨-٩ عدد
كلم بروكلي مقداري
هويج ١ عدد كوچك
رب گوجه مقداري
نمك فلفل زردچوبه آويشن مقدار لازم
سس سفيد
كره ٣٠ گرم
شير ١/٥ ليوان
آرد ١ قاشق غذاخوري
خامه ٢-٣ قاشق غذاخوري
نمك و فلفل مقداري
پوره سير ١ حبه
پنير پيتزا به ميزان لازم
طرز تهيه: ابتدا طبق روال هميشه گوشت را با پياز تفت ميديم و بعد كلم بروكلي خرد شده و هويج رنده شده و فلفل دلمه و قارچ اسلايس شده و زيتون خرد شده را اضافه و بعد پوره سير و ادويه هارو هم اضافه كرده و كاملا با گوشت خوب سرخ ميكنيم و رب گوجه زده و ميزاريم تا موادمون باهم خوب سرخ و تركيب بشه،
بعد از اون سس بشامل را درست ميكنيم به اين صورت كه آرد و كره را باهم تفت ميديم و بعد از اينكه بوي خامي آرد گرفته شد بهش شير و اضافه كرده و بعد از اينكه يه مقدار غليظ شد پوره سير و نمك و فلفل و خامه و ميزاريم تا كاملا سس غليظ بشه ،ترتيب ريختنش هم به اين صورت كه كف ظرف لازانيا مقداري سس سفيد و بعد برگه هاي لازانيا پخته و بعد دوباره سس سفيد و مواد گوشتي و پنير پيتزا ؛ همين كارو تا مرحله اخر ادامه ميديم و در لايه اخر برگه هاي لازانيا،روش مقداري سس سفيد و به مقدار كافي پنير پيتزا،من مقداري زيتون سياه و فلفل دلمه هم ريختم و تماااام
بعضي وقتا تنوع اينجاد كنيم هميشه يكنواخت نخوريم.