رضیم
رضیم
چرا زولبیا به ته ظرف میچسبه ( 2 نکته ساده)

چرا زولبیا به ته ظرف میچسبه ( 2 نکته ساده)

چرا زولبیا به ته ظرف میچسبه

زولبیا جزو شیرینی های معروف و محبوب ماه رمضان که ترکیبی از نشاسته گل و ماست چرب ترش است. مصرف زیاد این شیرینی بخاطر قند و چربی بالایی که دارد پیشنهاد نمی شود به خصوص برای افراد دیابتی. این شیرینی را می توانید به راحتی در خانه تهیه کنید اما نیازمند رعایت چندین فوت و فن است. ممکن است هنگام تهیه این غذا با مشکل چسبیدن آن به ته ظرف مواجه شده باشید. برای رفع این مشکل مطلب زیر را به خوبی مطالعه کنید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

دستور پخت زولبیا خانگی

مواد مورد نیاز

آرد : ۱.۵ قاشق غذا خوری

نشاسته : ۲۰۰ گرم

ماست : ۱۵۰ گرم

روغن جامد : نصف قاشق مربا خوری

آب یا گلاب : ۱ قاشق سوپ خوری

جوش شیرین : نصف قاشق چای خوری

زعفران حل شده : ۱ قاشق چای خوری

دستور پخت زولبیا: ابتدا نشاسته و ماست را با هم ترکیب کنید. می توانید نشاسته را از قبل پودر کرده تا راحت تر درون ماست حل شود. در این مرحله روغن جامد را درون ظرف ریخته و شروع به هم زدن مواد بکنید و در همان حین آب یا گلاب را به همراه زعفران دم کرده غلیظ به مواد اضافه می کنیم. در مرحله بعدی باید جوش شیرین را به مواد اضافه کنید و خوب آن ها را هم بزنید و سپس از صافی عبور دهید تا ناخالصی ها گرفته شود.

روغن را به اندازه یک بند انگشت درون ظرف ریخته و مواد زولبیا را درون قیف مناسبی می ریزیم. صبر می کنیم روغن به خوبی داغ شود و سپس مواد را به صورت دایره هایی که یکدیگر را قطع می کنند درون روغن می ریزیم تا زمانی که شیرینی طلایی شود. در مرحله آخر شیرینی طلایی شده را مستقیما درون شهد غوطه ور می کنیم و پس از چند دقیقه آن را بیرون آورید و روی صافی قرار دهید تا شهد اضافه گرفته شود. نوش جان

چه کنیم شیرینی به کف ظرف نچسبد؟

حواس تان باشد مقدار روغنی که درون ظرف می ریزید اندازه باشد. مقدار روغن باید به گونه ای باشد که مواد درون آن شناور شوند اگر مقدار روغن کم باشد مواد به ته ظرف می چسبند و شیرینی تان خراب می شود.

نکته بعدی میزان داغی روغن است. باید روغن به مقداری داغ باشد که وقتی مواد را درون ظرف می ریزیم سریعا پف کند و شناور شوند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *