رضیم
رضیم
چه خورش هایی با مرغ درست میشه ( 2 نکته ساده)

چه خورش هایی با مرغ درست میشه ( 2 نکته ساده)

چه خورش هایی با مرغ درست میشه

از آنجایی که برای اکثر ما پیش آماده که با توجه به مواد اولیه ای که در دسترس داریم تصمیم میگیریم چه غذایی درست کنیم. در این مطلب ما به خورش هایی که می توان با مرغ درست کرد می پردازیم. پس اگر شما هم به فکر تهیه خورشتی با استفاده از مرغ هستید ادامه این مطلب را از دست ندهید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

مرغ ترش

این خورش یکی از بهترین غذا هایی است که میتوان با مرغ درست کرد. این غذا در شهر های زیادی با دستور پخت های متنوع طبخ میشود. اما محبوب ترین و پرطرفدارترین دستور پخت مربوط به استان های شمالی است. برای طبخ این غذا ما به موادی مانند ران و سینه مرغ، روغن، ادویه جات، پیاز و سیر، سبزی معطر، گردو و از همه مهم تر رب انار نیاز داریم. در ادامه به نحوه پخت مرغ ترش میپردازیم.

نحوه طبخ مرغ ترش

برای شروع کار ابتدا مقداری از ادویه‌ها را روی تکه های مرغ  می ریزیم و به خوبی ماساژ می دهیم تا به خورد مرغ برود. سپس در قابلمه مقداری روغن می ریزیم و تکه های مرغ را سرخ می کنیم. پس از اینکه تکه های مرغ به خوبی سرخ شدند آنها را از قابلمه در می آوریم و پیاز و سیر را نگینی میکنیم و در قابلمه می ریزیم و تا جایی که طلایی شوند سرخ می کنیم. سپس بقیه ادویه ها و سبزی های معطر خرد شده را در قابلمه می ریزیم و کمی تفت می دهیم تا سبزی ها سرخ شوند. در ادامه گردو های ساییده شده را همراه مقداری رب انار به مواد اضافه می کنیم و به سرخ کردن مواد با حرارت کم ادامه می دهیم. پس از آن کمی آب همراه با تکه‌های مرغ سرخ شده به مواد اضافه می کنیم و حرارت شعله را کم میکنیم و منتظر می مانیم که گردو ها روغن بیاندازند و خورش جا بیافتد.

آلو مسما

این غذا هم به مرغ ترش شباهت زیادی دارد و هر دو به طعم ترش و ملس شان معروف هستند. نکته ای که خورش آلو مسما را از مرغ ترش متمایز میکند این است که این غذا را میتوان به جای رب انار با استفاده از آلو طعم دار کرد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی