رضیم
رضیم
آیا میشود نون خامه ای را فریز کرد؟ (2 نکته ساده)

آیا میشود نون خامه ای را فریز کرد؟ (2 نکته ساده)

آیا میشود نون خامه ای را فریز کرد؟

نون خامه ای جزء شیرینی های مورد علاقه ی ایرانی ها می باشد از این نوع شیرینی ها در جشن ها و مهمانی های مختلف جهت پذیرایی مهمانان استفاده می شود. شیرینی خامه ای دارای مواد اولیه ای همچون شیر و تخم و….. می باشد. همانطور که می دانید شیر و تخم مرغ در صورتی که زیاد نگهداری شوند فاسد می شوند. حال راهکار چیست؟ چگونه می توان نون خامه ای را برای مدت زمان کوتاه نگهداری کرد؟ آیا میشود نون خامه ای را فریز کرد؟ در ابتدا لازم است بدانید که نون خامه ای را باید در مدت زمان کوتاهی استفاده نمایید و نباید آن را در دمای اتاق نگهداری کنید.

یکی از متداول ترین سوالات افراد این است که آیا میشود نون خامه ای را فریز کرد؟ ما در ادامه به پاسخ سوال شما به صورت جامع خواهیم پرداخت.

نگهداری نون خامه ای در فریزر

در پاسخ به این سوال که آیا میشود نون خامه ای را فریز کرد؟ باید بگوئیم که بله؛ می توان برای نگهداری نون خامه ای در مدت زمان کوتاه از این روش استفاده کرد. دمای فریزر کمتر از دمای اتاق می باشد و به همین علت می توان نون خامه ای را در آن نگهداری کرد. البته مدنظر داشته باشید این نوع ماده خوراکی نباید در مدت زمان بالا در فریزر نگهداری شود زیرا قابل استفاده نخواهد بود.

در ابتدا نیاز است جهت نگهداری از یک ظرف در دار استفاده کرد. دقت داشته باشید در این ظرف نون خامه ای ها را با کمی فاصله در ظرف بچینید. اگر روی آن ها خامه تزئین نشده باشد می توانید روی هم بگذارید. قابل ذکر است که بین شیرینی ها از کاغذ روغنی استفاده شود که به هم نچسبند.

در چه صورت شیرینی خامه ای فاسد می شود؟

در چه صورت شیرینی خامه ای فاسد می شود؟

نون خامه ای همانطور که گفتیم  در ترکیبات اصلی خود دارای تخم مرغ و شیر است. این نوع مواد اولیه گرچه دارای خواص زیادی می باشند؛ اما در صورتی که مدت زمان نگهداری آن ها زیاد باشد، فاسد می شوند. در صورتی که نون خامه ای در دمای اتاق قرار گیرد و به مدت زمان چند روز نگهداری شود فاسد می شود و نمی توان از آن استفاده نمود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 20 رسپی اختصاصی و حرفه ای
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی