رضیم
رضیم
برای نون خامه ای از چه آردی استفاده کنیم؟ (2 نکته ساده)

برای نون خامه ای از چه آردی استفاده کنیم؟ (2 نکته ساده)

برای نون خامه ای از چه آردی استفاده کنیم؟

یکی از سوالات متداول افراد در تهیه ی نون خامه ای این است که برای نون خامه ای از چه آردی استفاده کنیم؟ معمولا برای تهیه ی انواع کیک و شیرینی ها و همچنین نوع خامه ای از آرد گندم استفاده می شود. این نوع آرد با توجه به بافت خوبی که در انواع کیک و شیرینی های مختلف ایجاد می کند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. پس می توان گفت بهترین آرد برای تهیه ی نون خامه ای آرد گندم می باشد.

البته فراموش نکنید که آرد نان، آرد شیرینی پزی و آرد کیک با یکدیگر تفاوت دارند زیرا آرد گندمی که برای تهیه نان به کار برده می شود از گلوتن بالایی برخوردار است. اما آرد گندمی که در تهیه شیرینی ها کاربرد دارد از گلوتن پایینی بهره مند است.

نقش آرد در تهیه ی نون خامه ای

نقش آرد در تهیه ی نون خامه ای

آرد جزء یکی از اصلی ترین و مهم ترین مواد اولیه هر نوع کیک و شیرینی می باشد. در تهیه ی نون خامه استفاده از آرد بسیار ضروری می باشد. زیرا مزه نهایی نون خامه به آرد استفاده شده در آن بستگی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب آرد مناسب جهت تهیه ی نون خامه ای توجه بالایی داشته باشیم.

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که از خود می پرسید برای نون خامه ای از چه آردی استفاده کنیم؟ در ادامه مطلب همراه ما باشید تا شما را با مناسب ترین و از جمله رایج ترین آرد ها در تهیه ی نون خامه ای آشنا کنیم.

میخوام بخونم
چرا نان برنجی سفت می شود ؟ (3 نکته مهم)

آرد مناسب برای تهیه ی نون خامه ای ‏

آرد مناسب برای تهیه ی نون خامه ای ‏

برای نون خامه ای از چه آردی استفاده کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگوئیم که بهترین و مناسب ترین آرد جهت تهیه ی نون خامه ای آرد گندم است. اما می توان از آرد های دیگری همچون آرد قنادی و آرد شیرینی پزی نیز برای درست کردن نون خامه ای استفاده کرد. آرد قنادی بسیار بافت نرم و خوبی را در نون خامه ای ایجاد می کند به همین دلیل از این نوع آرد نیز می توان  استفاده نمود. شما از هر نوع آرد دیگری می توانید در ترکیبات نون خامه ای استفاده نمایید، اما آرد هایی که به ذکر آن ها پرداختیم؛ بسیار مناسب تر هستند.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *