رضیم
رضیم
چرا نون خامه ای پف نمیکنه؟ (2 نکته ساده)

چرا نون خامه ای پف نمیکنه؟ (2 نکته ساده)

چرا نون خامه ای پف نمیکنه؟

در پخت نون خامه ای همواره باید به یک سری نکات مهم و ارزشمند توجه داشته باشید تا نون خامه ای شما همانند نون خامه ای قنادی ها راحت و خوشمزه پخته شود. یکی از  متداول ترین سوالات افراد در تهیه ی نون خامه ای این است که چرا نون خامه ای پف نمیکنه ؟ خب؛ قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که پف نکردن نون خامه ای بدین معنا است که مواد اولیه نون خامه ای درست تهیه نشده است. در ادامه مطلب علت پف نکردن نون خامه ای را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

طرز تهیه نون خامه ای

علت پف نکردن نون خامه ای ‏

به نظر شما چرا نون خامه ای پف نمیکنه ؟ پف نکردن نون خامه می تواند دو علت متفاوت داشته باشد. یکی از مواردی که سبب می شود نون خامه پف نکند این است که مایع نون خامه ای شما حالت خمیری دارد. در صورتی که مواد اولیه نون خامه ای خمیری و شُل باشد نون خامه ای به هیچ عنوان پف نمی کند. این یکی از عامل های اصلی پف نکردن نون خامه ای است.

اما یکی از سوالاتی که در ذهن افراد ایجاد می شود این است که مایع نون خامه ای ما حالت خمیری ندارد پس، چرا نون خامه ای پف نمیکنه ؟

همان طور که گفتیم پف نکردن نون خامه ای دو علت دارد. یکی از دیگر مواردی که سبب می شود نون خامه ای پف نکند این است که زمان نگهداری آن در فر مناسب نمی باشد. مثلا برخی از افراد قبل از اینکه نون خامه ای پف کند آن را از داخل فر بیرون می آورند. این دو مورد از اصلی ترین موارد تاثیر گذار بر پف نکردن نون خامه ای می باشند.

علت پف نکردن نون خامه ای

چرا باید نون خامه ای پف کند؟

نون خامه ای حتما و حتما باید دارای مقداری پف باشد. اما دلیل آن چیست؟  به نظر شما چرا باید نون خامه ای پف کند؟ همان طور که پیشتر گفتیم در داخل نون خامه ای، خامه قرار می گیرد. در صورتی که نون خامه پف نداشته باشد و به حالت خمیری باشد نمی توان داخل آن خامه قرار داد. به همین علت پف کردن نون خامه ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *