رضیم
رضیم
برای غلظت آش رشته چه باید کرد؟ ( 2 نکته ساده)

برای غلظت آش رشته چه باید کرد؟ ( 2 نکته ساده)

برای غلظت آش رشته چه باید کرد؟

حتما تا به حال پخت آش رشته در منزل را امتحان کرده اید. اما ممکن است آش شما آبکی شده باشد یا خیلی سفت (علت به وجود آمدن این دو مورد را در مقاله های قبلی سایت توضیح دادیم)، برای اینکه آش رشته شما غلظت خوب و مناسبی داشته باشد باید یکسری نکات را رعایت کنید. در ادامه این مطلب نحوه تهیه یک آش لذیذ و نکات آن را به شما خواهیم گفت.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

طرز تهیه آش لعاب دار

در مرحله اول به مقدار زیاد پیاز داغ درست کنید. پیاز باعث افزایش غلظت آش رشته می شود. هنگام سرخ کردن پیاز به آن زردچوبه هم اضافه کنید. بعد آب را به قابلمه پیاز ها اضافه کرده و اجازه دهید جوش بیاید.

حبوباتی که از شب قبل خیس کرده اید را به قابلمه آش اضافه کنید تا زمانی که کمی پخته شوند. اما توجه داشته باشید که بیش از اندازه نجوشند، این کار باعث له شدن حبوبات می شود.

زمانی که حبوبات هنوز به طور کامل پخته نشده اند، سبزی آش خرد شده را به آش اضافه می کنیم. اجازه دهید سبزی به طور کامل پخته شود و به آش شما لعاب دهد. سبزی هر چه بیشتر پخته شود لعاب بیشتری به آش شما خواهد داد. بهتر است سبزی را زودتر اضافه کنید تا حداقل دو یا سه ساعت با حبوبات پخته شود.

در این مرحله کمی آرد (میزان آرد بستگی به مقدار آش دارد) به همراه آب جوش حل کنید. و هنگام هم زدن به آش رشته اضافه کنید. در همین حین مقداری نعنا داغ که برای تزیین درست کرده اید را به آش اضافه کنید.

مرحله آخر نوبت اضافه کردن رشته آش است. رشته را تکه تکه کنید و به آش اضافه کنید و بعد اجازه دهید جوش بیاید و جا بیفتد.

برای خوشمزه تر شدن آش رشته، به کشک ان کمی خامه اضافه کنید.

راز غلظت آش رشته

اگر تمام مواردی که در دستور بالا به آن اشاره کردیم را به درستی رعایت کنید، یک آش عالی و لذیذ خواهید داشت.

  1. مقدار زیاد پیاز داغ
  2. پخته شدن کامل سبزی
  3. اضافه کردن آرد به آش رشته

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *