رضیم
رضیم
برای کوفته چه موادی لازم است ؟ (2 نکته ساده)

برای کوفته چه موادی لازم است ؟ (2 نکته ساده)

 برای کوفته چه موادی لازم است ؟

برای پخت کوفته باید مواد لازم این غذا را به خوبی بشناسید. گوشت چرخ کرده، لپه، برنج ،سبزی مخصوص و … به عنوان مهم‌ ترین مواد پخت این غذا شناخته می شوند. شما می توانید مواد دیگر مانند گردو، زرشک، برگه زردآلو، رب گوجه فرنگی و … را برای پخت این غذا به کار بگیرید. مواد دیگری مانند نمک، زردچوبه، فلفل به میزان لازم، تخم مرغ، پیاز و … برای پخت این غذا ضروری هستند.

مراحل آماده سازی غذا

شما برای تهیه کردن غذای کوفته باید برنج و لپه را از قبل به خوبی خیس کنید. لپه را بپزید و زمانی که گرم است آن را بکوبید. پس از آن باید برنج، گوشت، تخم مرغ، آرد، ادویه جات و … را با یکدیگر ترکیب کنید و آنها را به خوبی هم بزنید. با دست تان به طور کامل مواد را ورز دهید تا مواد به کف دست نچسبد. در میان هر یک از موادی که درست می کنید یک برش ایجاد کنید و تخم مرغ پخته، زرشک، گردو یا پیاز داغ قرار دهید. بسیاری از افراد ترجیح می‌ دهند که در میان این غذا گردو بگذارند. پس از اینکه به غذا شکل دادید می توانید دور تا دور آن را در آرد بغلطانید و در ظرف کنار بگذارید.  به همین ترتیب گلوله های دیگر غذا را درست کنید و درون قابلمه بچینید. پس از آن به مدت یک ساعت گلوله های آماده شده را در یخچال بگذارید.

آماده سازی سس کوفته

پس از اینکه مواد کوفته را آماده کردید باید در ماهیتابه پیاز داغ درست نمایید و مواد دیگر را به پیاز داغ اضافه نمایید. همراه با نمک، زردچوبه و … می توانید سس غذا را آماده نمایید. مواد را با چهار لیوان آب هم بزنید تا به خوبی ترکیب شوند. شعله زیر قابلمه را کم کنید و کوفته را با فاصله در کنار یکدیگر درون ماهیتابه بگذارید. درب ماهیتابه را به صورت نیمه بسته بگذارید و به مدت ۱ الی نیم ساعت اجازه دهید تا غذا به خوبی بپزد. در این فاصله یک الی دو بار باید مواد را جابجا کنید تا همه جای غذا به طور کامل بپزد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی