رضیم
رضیم
برای وارفتگی کوفته چه باید کرد ؟ (2 نکته ساده)

برای وارفتگی کوفته چه باید کرد ؟ (2 نکته ساده)

 برای وارفتگی کوفته چه باید کرد ؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای پخت کوفته به وجود می ‌آید وا رفتن آن است. این مسئله که گوشت چسبندگی داشته باشد تا زمان طبخ وا نرود بسیار مهم است. با اضافه کردن آرد به این غذا می توانید شکل آن را منسجم تر کنید. آرد نخودچی، آرد گندم و آرد برنج به عنوان بهترین آرد هایی هستند که برای وا نرفتن این غذا استفاده می شوند. در صورت تمایل می توانید برنج و لپه را با گوشتکوب بکوبید و پس از کوبیده شدن مواد را به به مواد دیگر اضافه کرده و ورز دهید.

آب پیاز و وا رفتن غذا

یکی دیگر از مواردی که موجب وا رفتن کوفته می شود آب پیاز است. اضافه کردن پیاز به این غذا طعم آن را بی ‌اندازه خوشمزه می نماید. اگر پیاز آبدار باشد باید آب آن را بگیرید. یکی از اقداماتی که می ‌توانید انجام دهید این است که پیازها را به صورت درشت رنده کنید تا کمتر له گردند و آب زیادی نیندازند. اگر متوجه شدید که آب پیاز زیاد است باید آن را خالی نمایید. باید پیاز را در ظرفی جداگانه رنده کنید تا بعد از آن آب اضافی را خارج نمایید.

گوشت مناسب برای وا نرفتن غذای کوفته

یکی از مهمترین مواردی که برای وا نرفتن کوفته اهمیت دارد این است که گوشت ویژه و مناسب تهیه نمایید. بهترین گوشت برای این غذا گوشت گوسفندی می باشد که حسابی آن را چرخ کرده باشید. سه بار گوشت را چرخ نمایید تا کاملا نرم و یکدست گردد. هر چه که بافت گوشت نرم تر گردد غذای شما بهتر می شود. در غیر این صورت امکان دارد غذای شما وا برود و شکل مناسبی نداشته باشد. دقت داشته باشید که چربی اضافی برای پخت این غذا مناسب نیست. گوشت این غذا را مطابق دستور باید تهیه نمایید. اگر گوشت غذا چرب باشد حتما غذا زمان زیر و رو کردن وا می رود. یکی از مهمترین نکاتی که برای وا نرفتن کوفته اهمیت دارد این است که آن را به خوبی ورز دهید. هر چه که این غذا بیشتر ورز داده شود سفت تر می گردد و وا نمی رود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی