رضیم
رضیم
چگونه خیار شور را تازه نگه داریم ؟ ( 2 نکته ساده)

چگونه خیار شور را تازه نگه داریم ؟ ( 2 نکته ساده)

چگونه خیار شور را تازه نگه داریم ؟

اگر می خواهید مدت زمان زیادی از خیار شور استفاده کنید باید نکات نگهداری از خیارشور را یاد بگیرید. روش های متفاوتی برای نگهداری از خیارشور در منزل وجود دارند که هر یک از آنها را باید بررسی نمایید. خیارشور به عنوان یکی از بهترین چاشنی های غذایی معرفی می‌ شود. اگر در شرایط مناسبی خیارشور را نگهداری کنید هرگز کپک نمی زند.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید

بهترین روش نگهداری از خیار شور

بهترین روش برای نگهداری از خیار شور این است که شما آن را در مکان خنک نگهداری نمایید. در صورتی که می توانید بهتر است خیارشور را در یخچال قرار دهید. زمانی که خیارشور درون یخچال باشد هیچ نوع آلودگی به ظرف آن وارد نمی گردد. اگر قرار است خیارشور ها را بیرون از یخچال نگهداری نمایید بهتر است که هر چه سریع ‌تر آنها را مصرف نمایید. نکات زیادی برای نگهداری از خیارشور و جلوگیری از کپک زدن آن وجود دارد.

استفاده از آب جوشیده برای نگهداری از خیار شور یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه نماییم. در مرحله تهیه خیارشور باید از آب جوشیده استفاده نمایید. خیار ها و سبزی هایی که معطر هستند را باید به طور کامل خشک کنید. اگر از آب نجوشیده استفاده کنید امکان دارد خیار ها سریعا کپک بزنند. جلوگیری از ورود هوا به درون ظرف خیارشور یکی از مهم ترین نکاتی است که برای نگهداری از خیارشور باید به آن دقت داشته باشید.

استفاده از سرکه مناسب برای نگهداری از خیار شور

دور ظرف خیار شور را باید به خوبی ببندید تا هوا وارد ظرف نشود. استفاده کافی از سرکه برای تهیه خیارشور یکی دیگر از نکاتی است که طول عمر آن را افزایش می دهد. سرکه ای که برای تهیه خیارشور می خواهید استفاده کنید نیاز است که زلال باشد. طبق روش های متفاوت تهیه خیارشور مقدار سرکه ای که استفاده می ‌شود متفاوت است. مقدار نمک خیارشور یکی از مهمترین مواردی است که به نگهداری خیارشور کمک می کند. در تهیه خیارشور نیاز است که به ازای هر یک لیتر آب، حدود دو قاشق غذاخوری نمک مورد استفاده قرار دهید. در مراحل تهیه خیارشور نیاز است که نمک آن را بچشید تا در مورد اندازه آن مطمئن شوید.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *