رضیم
رضیم
چگونه تندی فلفل خیار شور را بگیریم ؟ ( 2 نکته ساده)

چگونه تندی فلفل خیار شور را بگیریم ؟ ( 2 نکته ساده)

چگونه تندی فلفل خیار شور را بگیریم ؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که افراد زمان درست کردن خیار شور با آن مواجه می شوند تند شدن بیش از اندازه خیارشور می باشد. زمانی که خیار ها بیش از اندازه تند شوند باید راهکارهای مناسبی را برای رفع تندی خیارشور به کار بگیرید. امروزه بسیاری از افراد در منزل خیارشور خانگی آماده می کنند. برای اینکه خیار های مورد استفاده برای تهیه خیارشور طعم بی نظیری به دست آورند باید تمامی موادی تهیه ترشی را به صورت اصولی به کار بگیرید.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

بهترین راهکارهای رفع تندی خیار شور

یکی از مهم ‌ترین راهکار هایی که برای رفع تندی خیار شور مورد استفاده قرار می گیرد تعویض آب می باشد. آب خیارشور که در ظرف وجود دارد را باید خالی کرده و یک بار دیگر آب مناسبی درون ظرف خیارشور بریزید. آب خیارشور که تند شده است میزان تندی خیارها را چندین برابر می کند. در صورتی که می خواهید تندی خیارشور را کمتر کنید می توانید آب جوش را با نمک ترکیب نمایید و بگذارید آب ولرم شود. پس از آن آب اولیه خیارشور را خالی کرده و آب بعدی که ولرم شده است را جایگزین ظرف نمایید.

افزایش حجم خیار شور برا رفع تندی خیارها

یکی دیگر از راهکارهایی که برای رفع تندی خیار شور مورد استفاده قرار می گیرد این است که حجم خیارها را افزایش دهید. در صورتی که مایل هستید مواد اولیه خیارشور را درون ظرف نگه دارید بهتر است خیار های بیشتری را جایگزین کنید تا میزان تندی خیار کمتر شود. اگر تعداد بیشتری از خیار های بوته ای را درون ظرف شیشه ای بریزید آب تند ظرف به دیگر خیار ها سرایت می کند و شدت تندی خیارشورها کمتر می ‌شود.

یکی دیگر از راهکارهایی که برای رفع تندی خیارشور کاربرد زیادی دارد این است که خیار های شور شده را همراه با مواد غذایی مناسب استفاده نمایید. اگر خیار های شور شده را همراه با ماست و سس های خامه‌ ای میل کنید تندی آنها کمتر می شود. شما می توانید از سس های کره ای و پنیر استفاده کنید تا خیار شور تندی کمتری داشته باشد و از مزه آن لذت ببرید. خیارهایی که تند هستند همراه با کالباس، گوجه و … سرو می شوند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *