رضیم
رضیم
چرا شیرینی لطیفه پف نمی کند؟ (2 نکته ساده)

چرا شیرینی لطیفه پف نمی کند؟ (2 نکته ساده)

چرا شیرینی لطیفه پف نمی کند؟

برای پخت یک شیرینی لطیفه خوشمزه با بافت مناسب در منزل نیاز است که از برخی تکنیک ها و ترفندها اطلاع داشته باشید. در این مطلب از رضیم تصمیم داریم شما را با پاسخ سوال “چرا شیرینی لطیفه پف نمی کند؟” آشنا کنیم و دلایل مختلفی که باعث این اتفاق می شوند را بررسی کنیم؛ پس تا انتها با ما همراه بمانید.

1- مقدار بکینگ پودر؛ یک عامل موثر در پف کردن شیرینی لطیفه

بکینگ پودر یکی از پر استفاده ترین مواد در پخت انواع شیرینی است. مقدار استفاده از این ماده اهمیت بسیار بالایی در پف کردن شیرینی لطیفه دارد. همواره به این موضوع توجه داشته باشید که اگر از بکینگ پودر به میزان کافی استفاده نکنید، شیرینی ها به اندازه ای که توقع دارید پف نمی کنند. از طرفی در صورتی که بیش از حد از آن استفاده کنید، شیرینی شما طعم ترش پیدا می کند.

2- الک کردن آرد و هم زدن سفید تخم مرغ را فراموش نکنید!

اگر می خواهید پس از پخت شیرینی های لطیفه شاهد پف کردن آن ها باشید، حتما باید آرد را سه بار الک کنید. در غیر این صورت بافتی که به دنبالش هستید به دست نخواهد آمد. از طرفی یکی دیگر از عوامل مهم در پف کردن شیرینی که باید به آن اشاره کنیم، هم زدن سفیده های تخم مرغ است. در صورتی که سفیده ها به خوبی هم زده نشوند، شیرینی پف نمی کند.

3- پف کردن شیرینی لطیفه در دمای مناسب فر

اگر می خواهید بدانید که چرا شیرینی لطیفه پف نمی کند، باید بگوییم که یکی از شایع ترین دلایل این موضوع، دمای نامناسب فر است. بسیاری از افراد اهمیت این دما را در کیفیت بافت شیرینی های پخته شده نادیده می گیرند. برای به دست آمدن یک بافت ایده آل در شیرینی لطیفه حتما باید فر را از قبل گرم کنید. همچنین نیاز است که سینی حاوی شیرینی ها را در طبقه میانی فر قرار دهید. سعی کنید درب فر را در حین پخت باز نکنید و اجازه دهید شیرینی ها در مدت زمان معین با دمای مناسب پخته شوند.

میخوام بخونم
برای نون خامه ای از چه ماسوره ای استفاده کنیم؟ (2 نکته ساده)

در این مطلب سعی کردیم دلایل پف نکردن شیرینی لطیفه را بررسی کنیم و راهکارهای مناسب را ارائه دهیم. امیدواریم پس از امتحان کردن این روش ها بتوانید یک شیرینی لطیفه خوشمزه و با کیفیت را تهیه کرده و نوش جان نمایید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *