رضیم
رضیم
چرا پف شیرینی لطیفه میخوابه؟ (2 نکته ساده)

چرا پف شیرینی لطیفه میخوابه؟ (2 نکته ساده)

چرا پف شیرینی لطیفه میخوابه؟

آیا پس از چندین بار تلاش برای پخت شیرینی لطیفه در منزل موفق نشده اید بافت دلخواه را به دست آورید و می خواهید بدانید که چرا پف شیرینی لطیفه میخوابه؟ باید بگوییم که خوابیدن پف شیرینی لطیفه می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم. شما پس از رعایت نکاتی که در ادامه بازگو می کنیم، می توانید یک شیرینی لطیفه با بافت عالی را تهیه نمایید؛ پس حتما در ادامه با ما باشید.

1- ترتیب اضافه کردن مواد به مایه شیرینی

شاید از نظر شما اهمیت این موضوع چندان ملموس نباشد اما ترتیب اضافه کردن مواد اولیه به مایه شیرینی اهمیت زیادی در بافت نهایی آن دارد. اضافه نکردن مواد طبق دستور تهیه شیرینی علاوه بر اینکه باعث خوابیدن پف شیرینی لطیفه می شود، می تواند باعث ترک خوردن آن نیز بشود. بنابراین همواره سعی کنید مایه شیرینی را دقیقا مانند دستور پخت آن تهیه کنید.

2- باز کردن درب فر در حین پخت

باز کردن درب فر در حین پخت شیرینی های لطیفه باعث می شود که مقدار زیادی از گرما به بیرون برود. در واقع با این کار دمای فر به طور ناگهانی کاهش پیدا می کند. در این صورت شیرینی دچار یک شوک می شود که در نهایت سبب خوابیدن پف آن می شود. بنابراین سعی کنید به هیچ عنوان در حین پخت این شیرینی ها درب فر را باز نکنید.

3- سرد بودن تخم مرغ باعث خوابیدن پف شیرینی لطیفه می شود!

یکی از پاسخ هایی که می توان به سوال ” چرا پف شیرینی لطیفه میخوابه” داد این است که تخم مرغ ها را قبل از اینکه به دمای محیط برسند به مایه شیرینی اضافه کنیم. علاوه بر این، باید سعی کنید زرده و سفیده را به طور کامل از هم جدا نمایید و سفیده ها را به خوبی هم بزنید. همچنین سفیده های همزده را به آرامی و با استفاده از لیسک به سایر مواد اضافه کنید.

میخوام بخونم
چرا خمیر بامیه به دست میچسبه؟ (2 نکته ساده)

4- اندازه قالب؛ یک عامل مهم در خوابیدن پف شیرینی لطیفه

یکی از شایع ترین دلایل خوابیدن پف شیرینی لطیفه استفاده از قالب های بزرگ است. برای رفع این مشکل باید از قالب های مناسب استفاده نمایید و دو سوم آن ها را از مایه کیک پر کنید. امیدواریم با استفاده از نکات گفته شده، بتوانید مشکل خوابیدن پف شیرینی های لطیفه را برطرف نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *