رضیم
رضیم
چرا مسقطی شل میشه؟ (2 نکته ساده)

چرا مسقطی شل میشه؟ (2 نکته ساده)

چرا مسقطی شل میشه؟

یکی از رایج ترین سوالات در حین طبخ مسقطی این است که چرا مسقطی شل میشه؟ هر کسی که این دسر خوشمزه را میل کرده باشد می داند که سفت بودن مهمترین شاخصه این خوراکی اصیل ایرانی است. لذا زمانی این شیرینی به درستی تهیه می شود که سفت و شفاف باشد. در این راستا باید بگوییم عوامل مختلفی سبب شل شدن مسقطی می شوند که یکی از آن ها مدت زمان حرارت دادن ترکیب بر روی شعله است.

در واقع اگر مسقطی را سریعا جوش دهید و بعد از مدت کمی از حرارت بردارید شل می شود. شل شدن مسقطی و غلیظ نشدن و جمع نشدن آن سبب می شود به سرعت آب بیندازد و خراب شود. بنابراین به هیچ وجه نباید این دسر را با بی حوصلگی تهیه کنید. البته عوامل دیگری هم سبب شل شدگی مسقطی می شود. لذا اگر می خواهید بدانید چرا مسقطی شل میشه با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

آیا می دانید چرا مسقطی شل میشه؟

آیا می دانید چرا مسقطی شل میشه؟

  • برای تهیه یک مسقطی خوشمزه و سفت باید مدت زمان زیادی را سپری کنید. به همین دلیل بی حوصلگی و صبر نداشتن سرآشپز یکی دیگر از دلایل شل شدگی مسقطی است.
  • برای اینکه یک مسقطی سفت و کشدار داشته باشید و از شل شدگی آن جلوگیری کنید باید حدود 3 الی 4 ساعت آن را روی حرارت بگذارید. در واقع هرچه مدت زمان حرارت دادن مسقطی طولانی تر باشد از شل شدگی آن جلوگیری می شود.
  • البته باید به این نکته توجه کنید که این ترکیب را بیش از حد حرارت ندهید. چرا که حرارت دادن بیش حد سبب ترک خوردگی مسقطی پس از سرد شدن می شود.
  • بهترین راهکار برای اینکه تشخیص دهید مسقطی قوام لازم را پیدا کرده و سفت شده این است که با یک قاشق بر روی ان ضربه بزنید. باقی ماندن جای قاشق بر روی مسقطی یعنی مسقطی سفت شده و باید آن را از روی حرارت بردارید. این راهکار به شما کمک می کند مسقطی شل نشود.
  • حجم نشاسته از دیگر عواملی است که سبب شل شدن مسقطی می شود. بنابراین باید دقت کنید حجم این ماده کمتر یا بیشتر از میزان توصیه شده نباشد.
میخوام بخونم
پایه شیرینی خوری از کجا بخرم؟ (2 نکته ساده)

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *