رضیم
رضیم
پیتزا چند روز در یخچال می ماند ؟ ( 2 نکته ساده)

پیتزا چند روز در یخچال می ماند ؟ ( 2 نکته ساده)

پیتزا چند روز در یخچال می ماند ؟

برای نگهداری پیتزا درون یخچال باید مدت زمان اصولی نگهداری این غذا را بدانید. در واقع از آنجایی که مواد گوشتی برای تهیه این غذا استفاده می شوند مدت زمان زیادی نمی توانید آن را درون یخچال نگه دارید. به طور معمول بسیاری از افراد بعد از اینکه این غذا را میل ‌می کنند حدود دو الی سه تکه آن باقی می ماند. به همین دلیل مایل هستند تکه های باقی مانده را در روز بعد میل نمایند. شما تنها در روز بعد می توانید تکه های باقی مانده را میل کنید. در صورتی که بخواهید تعداد روزهای بیشتری را برای نگهداری این غذا در نظر بگیرید بدون شک غذای شما فاسد می شود و قابل خوردن نیست.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید

چرا باید سریعتر پیتزا را بخوریم و مدت زمان زیادی درون یخچال نگه نداریم ؟

هر یک از مواردی که برای پخت پیتزا به کار گرفته شده است را باید برای نگهداری در یخچال بررسی کنید. بر اساس نوع موادی که درون غذا به کار گرفته شده است شما مدت زمان مشخص شده ای را می توانید برای نگهداری این غذا در نظر بگیرید.  برخی از غذاهایی که به صورت خانگی تهیه می شوند و همراه با سبزیجات هستند مدت زمان بیشتری درون یخچال نگهداری خواهند شد. در صورتی که شما از گوشت مرغ و کالباس برای پخت این غذا استفاده کرده اید باید بدانید که نمی توانید مدت زمان زیادی آن را درون یخچال نگه دارید. شما تنها یک روز بعد می توانید غذا را گرم نمایید و آن را میل کنید.

بهترین دما برای نگهداری از پیتزا در طولانی مدت

بهترین و مطلوب ترین دما جهت نگهداری از پیتزا درجه ۱۸ درجه سانتی‌گراد می ‌باشد. البته بسیاری از افراد در یخچال هایی که ۱۵ درجه سانتیگراد دما دارند، این غذا را نگهداری می کنند. رعایت دمای مناسب برای نگهداری از محصولات غذایی ضروری می ‌باشد. انواع غذاهایی که دارای ترکیب های گوناگون هستند شرایط رشد میکروارگانیسم ها را فراهم می‌ کنند. اگر این غذاها در دمای مناسب نگهداری نشوند تعداد میکروب‌ های آنها چندین برابر خواهد شد. بنابراین بهتر است که پیتزا را در مدت زمان کمتری میل کنید تا به سلامتی تان آسیبی وارد نشود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی