رضیم
رضیم
چند شیرینی ساده بدون فر (ماسب نوروز 1402)

چند شیرینی ساده بدون فر (ماسب نوروز 1402)

چند شیرینی ساده بدون فر

شیرینی‌پزی، حرفه‌ای است که طرف‌داران بسیار زیادی داشته و افراد تمایل دارند تا هر از چند گاهی در منزل اقدام به تهیه شیرینی نمایند. همان‌طور که می‌دانید طرز تهیه انواع شیرینی در کنار نیاز به برخی مواد اولیه، به ابزارهای خاصی نیز نیاز خواهد داشت. از جمله این ابزارها می‌توان به فر اشاره نمود. ممکن است که این دستگاه در همه منازل وجود نداشته باشد. چاره کار چیست؟ آیا باید قید درست‌کردن کیک و شیرینی را بزنیم؟ یا اینکه راه جایگزینی نیز وجود دارد؟

خوشبختانه باید بگوییم که بله راه جایگزین وجود دارد. شما می‌توانید چندین شیرینی ساده را بدون نیاز به فر، بر روی اجاق‌گاز خانگی تهیه نمایید. اگر می‌خواهید با چندین نمونه از این شیرینی‌ها آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا به مطالعه ادامه مطلب بپردازید.

شیرینی نخودی فانتزی

شیرینی نخودی فانتزی

این شیرینی خوشمزه با کمی دقت سریع و راحت آماده میشود و نیازی به فر ندارد.

آماده کردن این شیرینی 1 ساعت زمان میبره و در آخر هم بعد از 20 دقیقه داخل یخچال رفتن آماده میشود که نوش جان کنید

آموزش شیرینی نخودی فانتزی

شیرینی فنجونی مغزی

شیرینی فنجونی مغزی (آماده و ساده)

این شیرینی خوشمزه، خیلی سریع و راحت آماده میشود و نیاز به پخت و آماده کردن مواد ندارد.

درست کردن این شیرینی نیم ساعت زمان میبره و بعد از نیم ساعت داخل یخچال گذاشتن هم میتونید نوش جان کنید.

آموزش شیرینی فنجونی مغزی

شیرینی برش بادام

شیرینی برش بادام

این شیرینی فوق العاده خوشمزه و خاص نیاز به فر ندارد و فقط لازم است مواد به اندازه دقیق با هم مخلوط شوند.

زمان آماده کردن این شیرینی 1 ساعت، که بعد از اماده شدن باید 12 ساعت داخل یخچال بذارید، و بعد به صورت اسلایس برش بدین و نوش جان کنید.

آموزش شیرینی برش بادام

شیرینی دانمارکی

شیرینی دانمارکی

اگر می‌خواهید تا یک شیرینی ساده را بدون فر تهیه نمایید، شیرینی دانمارکی می‌تواند یک انتخاب برای شما باشد. شما باید خمیر شیرینی را به صورت جداگانه تهیه نمایید. همچنین باید به صورت جداگانه شربت و مواد میانی شیرینی را نیز درست کنید. پس از قراردادن مواد میانی شیرینی در داخل خمیر، آن را بر روی تابه قرار داده و بر روی اجاق‌گاز با شعله کم بگذارید. پس از نیم ساعت، شیرینی را پشت‌ورو کرده و بگذارید تا سمت دیگر نیز به همین ترتیب آماده شود.  در آخر با ریختن شربت شیرینی بر روی شیرینی دانمارکی، شیرینی ساده شما آماده مصرف شده است.

شیرینی نخودچی

شیرینی نخودچی

شیرینی نخودچی یکی دیگر از انتخاب‌های شما برای تهیه شیرینی ساده بدون فر می‌تواند باشد. پس از اینکه آرد نخودچی را بر روی تابه مناسب تفت دادید، بگذارید تا کمی سرد شده و هل و دارچین را بر روی آن اضافه کنید. توصیه می‌شود تا هل و شکر استفاده شده در مرحله‌های بعدی به صورت آسیاب شده باشند تا بافتی یکدست را به ما بدهند. در ادامه با اضافه‌کردن کره و روغن به مجموعه و هم زدن آن‌ها، شیرینی ساده خود را آماده می‌کنیم. در انتها می‌توانید با اضافه‌کردن کمی گلاب و زعفران جهت طعم‌دهی بهتر استفاده نمایید.

سخن پایانی

موارد بالا دو نمونه از شیرینی ساده بودند که می‌توانید بدون فر آنها را در منزل تهیه نمایید. در صورتی که تمایل به فراگیری نمونه‌های بیشتر از این شیرینی‌ها را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا مقالات ما را از دست ندهید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 20 رسپی اختصاصی و حرفه ای
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی