رضیم
رضیم
چه کنیم فلافل سفت نشود ؟ (2 نکته ساده)

چه کنیم فلافل سفت نشود ؟ (2 نکته ساده)

چه کنیم فلافل سفت نشود

فلافل غذایی است با دستور پخت بسیار ساده و آسان، برای پخت این غذای خوشمزه کافی است نکاتی را که باعث سفت و خشک نشدن فلافل می شود را رعایت کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما تمامی این نکات را به صورت کامل به همراه عکس توضیح دهیم.

نکاتی که برای سفت و خشک نشدن فلافل ها باید رعایت کنید

برای اینکه غذای شما سفت و خشک نشود، باید نکاتی را رعایت کنید. تمامی این نکات به صورت زیر می باشد:

خیس نکردن و نشستن نخود ها با آب داغ یا ولرم: یکی از دلایلی که باعث خشک و سفت شدن غذای شما می شود، خیس کردن نخود ها با آب داغ یا ولرم است که باعث سفت و خشک شدن می شود. همچنین اگر نخود ها را با آب داغ یا ولرم شستشو دهید، باعث سفت شدن می شود.

اندازه پیاز: دقت کنید اگر اندازه پیاز رنده شده بیشتر از حجم نخود ها شود باعث سفت شدن فلافل ها می شود. این نکته بسیار مهم است که به اندازه پیاز را داخل مواد بریزید.

گرفتن تمامی آب پیاز: در صورتی که تمامی آب پیاز را با دستمال بگیرید، باعث می شود تا غذای شما خشک و سفت شوند. دقت کنید که تمامی آب پیاز را نگیرید.

چرخ نکردن مواد اولیه: در صورتی که مواد اولیه به خوبی چرخ نشود، باعث می شود تا در هنگام سرخ کردن، روغن به درون فلافل ها فرو برود و غذا سفت و خشک شود. در نتیجه سعی کنید به خوبی مواد اولیه را چرخ کنید، همچنین اندازه چرخ کردن مواد بسیار مهم است. سعی کنید به اندازه، مواد اولیه را چرخ کنید.

کم ریختن روغن: در صورتی که مقدار روغن در هنگام سرخ کردن کم باشد، باعث می شود تا تمامی فلافل ها به درون روغن فرو نروند و موجب سفت و خشک شدن غذا می شود.

سخن آخر

برای اینکه فلافل ها سفت و خشک نشوند باید نکاتی را مانند نشستن نخود ها با آب داغ یا ولرم و … که در بالا به صورت کامل توضیح داده ایم، را رعایت کنید. با رعایت تمامی این نکات می توانید فلافل های خوشمزه بدون آن که سفت شوند، درست کنید و نوش جان کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *