رضیم
رضیم
چه کار کنیم فلافل پف کند ؟ (2 نکته ساده)

چه کار کنیم فلافل پف کند ؟ (2 نکته ساده)

چه کار کنیم فلافل پف کند

فلافل که یک غذای بسیار خوشمزه و پرطرفدار است، دارای ترفند های بسیار زیادی است. یکی از ترفند هایی که باعث بهتر شدن طعم آن می شود، پف کردن و ترد شدن این غذای خوشمزه آبادانی است. در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما این ترفند بسیار راحت را به همراه نکات مهم توضیح دهیم.

برای پف کردن فلافل چه کار کنیم؟

برای اینکه این غذای خوشمزه پوک شود و به اصطلاح پف کند باید نکاتی را رعایت کنیم که تمامی این نکات به صورت زیر می باشد:

اضافه کردن بکینگ پودر: اگر می خواهید فلافل هایتان پف کند و ترد شود تا هنگامی که به زیر دندان می آید احساس بهتری داشته باشید می توانید مقداری بکینگ پودر به مواد خود اضافه کنید. اضافه کردن بکینگ پودر باعث می شود تا غذای شما پفکی و پوک شود.

زیاد ریختن روغن در هنگام سرخ کردن: برای اینکه حسابی این غذا پوک و پفکی شود، میزان روغنی که میریزید به داخل قابلمه بسیار مهم است. باید میزان روغن در حدی باشد که هرکدام از فلافل ها به زیر روغن بروند. روغن زیاد در حین سرخ کردن، باعث می شود تا غذای شما سفت نشود و ترد و پفکی شود. توجه کنید که حتما بعد از اتمام سرخ کردن، روغن اضافی غذا را بگیرید.

میزان حرارت روغن: میزان حرارت روغن بسیار مهم است. نباید آنقدر حرارت روغن کم باشد که وقتی فلافل ها را به داخل آن میریزید سفت و خمیری مانند شونند. از طرفی نباید حرارت روغن زیاد باشد که باعث سوختن غذا شود.

برای گرفتن روغن اضافی غذا می توانید فلافل ها را به روی دستمال کاغذی یا دستمال های مخصوص روغن گیری بگذارید.

سخن آخر

برای اینکه فلافل ها پف کنند و پفکی شوند، باید به مواد آن بکینگ پودر اضافه کرد. همچنین میزان روغنی و حرارت روغنی که قرار است غذا را با آن سرخ کنید بسیار مهم است. حتما بعد از آماده شدن این غذا روغن اضافی آن را بگیرید تا سلامتیتان به خطر نیفتد. شما می توانید با استفاده از نکات بالا یکه غذای بسیار خوشمزه و ترد تهیه کنید و نوش جان کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *