رضیم
رضیم
چرا رشته آش خمیر می شود؟ ( 2 نکته ساده)

چرا رشته آش خمیر می شود؟ ( 2 نکته ساده)

چرا رشته آش خمیر می شود؟

آش یک غذای خوشمزه و نوستالژی که ما را به یاد دورهمی های خانه مادر بزرگ می اندازد. برای تهیه آش، اگر یکسری نکات ساده را رعایت نکنید، دیگر آن طعم خوشمزه را به شما نخواهد داد و ممکن است آش شما سفت شود یا رشته آش خمیر شود و غذای شما قابل خوردن نباشد. برای اینکه این اتفاق نیفتد باید نکات مهمی را رعایت کنید. در ادامه این مطلب کارهایی که باعث خمیر شدن رشته آش میشود را بررسی خواهیم کرد.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

علت خمیر شدن رشته آش

  1. زمان اضافه کردن رشته به آش: این موضوع بسیار مهم است به دلیل اینکه زمان اضافه کردن رشته نقش بسزایی در خمیر شدن یا نشدن رشته آش دارد. برای اینکه رشته خمیر نشود باید آن را در زمانی اضافه کنیم که خیلی نپزد و وا نرود. میتوان گفت تقریبا باید در دو سوم زمان پخت گذشته باشد و بعد
  2. زیاد جوشیدن رشته در آش: که این مورد هم به زمان اضافه کردن رشته به آش مربوط می شود و البته بعد از اضافه کردن رشته باید حواس تان باشد، رشته ها بیش از اندازه در آش نجوشند.
  3. هم زدن بیش از اندازه آش: بعد از اضافه کردن رشته ها نباید آش را زیاد هم بزنید، این کار باعث خرد شدن رشته و در نتیجه خمیر شدن آن ها می شود.
  4. رشته مناسب: رشته ها شامل انواع متفاوت شرکتی و دستی هستند. معمولا رشته های شرکتی مناسب هستند. رشته های دست ساز طعم بسیار خوبی دارند اما اگر از فردی که رشته دست ساز و سنتی تهیه میکنید مطمئن هستید از آن داخل آش استفاده کنید به دلیل اینکه احتمال خمیر شدن این نوع رشته بیشتر است.
  5. مقدار اضافه کردن رشته آش: شما نباید رشته را بیش از اندازه اضافه کنید این کار باعث می شود رشته ها به هم بچسبند و خمیر شوند.
  6. استفاده از قابلمه مناسب: اگر قابلمه شما نسبت به میزان مواد کوچکتر باشد باعث میشود بعد از اضافه کردن رشته، جا برای باز شدن نداشته باشند و به هم چسبیده و خمیر شوند.

سخن پایانی

با رعایت نکات بالا به هیچ عنوان رشته آش شما خمیر نمیشود. امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *