رضیم
رضیم
شیرینی تا چند روز در یخچال میماند ؟ (2 نکته ساده)

شیرینی تا چند روز در یخچال میماند ؟ (2 نکته ساده)

شیرینی تا چند روز در یخچال میماند ؟

در صورتی که از بیرون شیرینی تهیه کرده باشید ، احتمالا باید بدانید که بازه خاصی برای نگهداری آن وجود دارد. شاید برای شما هم رخ‌ داده باشد که کیکی را که چند روز پیش تهیه کرده‌اید، با وجود اینکه در یخچال نگهداری شده است، مزه متفاوتی پیدا کرده است. دلایل و شرایط مختلفی می‌توانند باعث به‌وجودآمدن چنین وضعیتی شوند؛ اما اصلی‌ترین عامل، ترکیباتی است که در تهیه این خوراکی‌ها به کار رفته‌ است. تخم مرغ، شیر یا خامه از جمله موادی هستند که کاربرد گسترده‌ای در تهیه این خوراکی‌های خوشمزه دارند. با این حال، این مواد ممکن است در کوتاه‌ترین زمان باعث فساد کل محصول شود‌‌.

در چنین شرایطی سوال می‌شود که تا چه زمانی می‌توانیم این محصولات را در داخل یخچال نگهداری کنیم؟ برای یافتن پاسخ این سوال، پیشنهاد می‌شود تا به مطالعه ادامه این مطلب بپردازید.

بهترین ظرف نگهداری شیرینی

نگهداری انواع شیرینی و کیک باید در ظروف پلاستیکی در بسته باشد. چنین شرایطی سبب می‌شود تا تماس غیر ضروری هوای بیرون با این خوراکی‌ها به حداقل برسد. همچنین، کمبود جریان هوا باعث می‌شود تا روند رشد باکتری‌های هوازی در داخل آن به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند.

توصیه می‌شود تا حدالمقدور از تماس محتویات داخل این ظرف‌ها با فضای مرطوب خودداری نمایید. رطوبت زیاد باعث می‌شود تا زمان تخریب و فساد این خوراکی‌ها کوتاه‌تر شوند.

مدت زمان قابل نگهداری شیرینی در یخچال.

مدت زمان نگهداری انواع این خوراکی ها در داخل یخچال، بستگی زیادی به نوع محصول خریداری شده خواهد داشت. اگر محصول شما از نوع خشک بوده و فاقد سطوح خامه اندود شده باشد، می‌توان این شیرینیجات را در داخل یخچال بتوان تا حدود یک هفته نگهداری کرد. در صورتی که بخواهیم این خوراکی را به فریزر انتقال دهیم، امکان نگهداری این مواد تا بیش از دو ماه نیز وجود دارد.

اگر شیرینی انتخاب شده توسط شما از نوع تر باشد، نگهداری آن به راحتی مدل خشک نخواهد بود. قسمت اعظم شیرینی تر را ترکیباتی تشکیل داده‌اند که باعث فاسد شدن آن می‌شوند؛ به همین دلیل بهتر است تا در کمتر از سه روز، تمامی خوراکی خریداری شده خود را میل نمایید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *