رضیم
رضیم
برای براق شدن زولبیا چه باید کرد ( 2 نکته ساده)

برای براق شدن زولبیا چه باید کرد ( 2 نکته ساده)

برای براق شدن زولبیا چه باید کرد

زولبیا از شیرینی های معروف و خوشمزه ماه رمضان است که ترکیبات اصلی آن شامل نشاسته گندم و ماست ترش شده می باشد. این شیرینی را می توانید در خانه هم تهیه کنید که سالم تر است. پخت این شیرینی هم مانند تمامی غذا ها و شیرینی ها فوت و فن مخصوص به خود را دارد. در این مطلب قصد داریم نکاتی را بیان کنیم که باعث براق و شفاف شدن زولبیای شما می شود.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

چه کنیم تا زولبیا براق و شفاف شود؟

در طبخ این شیرینی موادی که ترکیب می کنید و غلظت شربت بار بسیار در براق و شفاف شدن آن مهم است.

اگر دوست دارید زولبیای تان براق شود می توانید چند دقیقه آخر پخت شربت بار آن یک قاشق غذا خوری گلوکز بی رنگ اضافه کنید (این ماده را از لوازم قنادی می توانید خریداری کنید). گلوکز علاوه بر این که در شفاف شدن زولبیا نقش دارد از شکرک زدن شربت بار نیز جلوگیری می کند. این ماده در ترد شدن این شیرینی نیز موثر است.

دلایل کدر شدن شیرینی

همان طور که در مطالب قبلی گفته ایم بعد از سرخ شدن و طلایی شدن زولبیا باید آن را بلافاصله داخل شربت بار بندازید تا شهد جذب شیرینی شود. اگر شهد شما رقیق باشد شیرینی تان خمیر می شود و اگر بیش از حد غلیظ باشد جذب شیرینی تان نمی شود. پس اگر شیرینی تان حالت شفاف نداشت و کدر و مات شد یکی از دلایل اش نفوذ نکردن شربت به داخل آن است.

آرد زیادی باعث کدر و مات شدن شیرینی تان می شود. پس در استفاده از آن زیاده روی نکنید.

این نکته را هم بگوییم که طلایی بودن و یا کدر بودن این شیرینی ربطی به روغن سوخته ندارد.

حرف پایانی

این شیرینی هم مانند دیگر غذا ها و شیرینی ها رموز خود را دارد که با چند بار پخت آن دست تان راه میفتد و به خوبی مهارت کافی را پیدا می کنید. با رعایت نکاتی که گفته شد می توانید یک شیرینی لذیذ و شفاف و هوس انگیز را درست

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *