رضیم
رضیم
برای کیک اسفنجی از چه قالبی استفاده کنیم؟ ( 2 نکته ساده)

برای کیک اسفنجی از چه قالبی استفاده کنیم؟ ( 2 نکته ساده)

برای کیک اسفنجی از چه قالبی استفاده کنیم؟

یکی از مهم ترین وسایلی که در کیفیت کیک اسفنجی تاثیر زیادی دارد، اندازه و جنس قالب مورد استفاده است. ممکن است مواد کیک شما بسیار عالی و خوب شده باشد اما اگر اندازه و جنس قالبی که مواد را در آن ریخته اید، خوب نباشد، ممکن است کیک شما به قالب بچسبد یا بسوزد. حتما در انتخاب قالب برای کیک دقت کافی به خرج دهید.

حال این سوال به وجود می آید که چه قالبی مناسب کیک است؟ اندازه قالب بستگی به مقدار مواد کیک دارد. در حالت عادی مواد باید نیمی از قالب را پر کند و بیشتر از آن نباشد. قالب ها جنس های متفاوتی مثل: چدن، تفلون، سیلیکونی یا ژله ای، آلومینیومی و گالوانیزه دارند. که با توجه به نوع کیک باید آن ها را انتخاب کرد.

در ادامه این مطلب میخواهیم قالب مناسب برای تهیه کیک اسفنجی را به شما معرفی کنیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

قالب مناسب برای پخت کیک اسفنجی

برای پخت کیک اسفنجی قالب گالوانیزه بهترین نوع است. این جنس قالب تمام حرارت را در کل قالب پخش میکند و به دلیل داشتن سطح براق حرارت را داخل فر منعکس می کند و باعث پخت بهتر کیک می شود.

از قالب های تفلون و نچسب نیز میتوانید برای این کیک استفاده کنید. کیک به راحتی از این نوع قالب ها جدا خواهد شد. اما مزیت بهتری که قالب گالوانیزه نسبت به تفلون دارد این است که بافت کیک در آن بسیار خوب خواهد شد.

آیا رنگ قالب تاثیری در بافت کیک دارد؟

بله، برای مثال قالب های تیره حرارت بیشتری را به خود جذب می کنند و باعث می شود رویه کیک برشته تر شود. قالب های آلومینیومی که رنگ روشنی دارند و باعث هدایت حرارت می شود و سطح براق حرارت را برگشت می دهد.

حال این سوال به وجود می آید که برای کیک اسفنجی از چه رنگ قالبی استفاده کنیم؟ رنگ روشن برای این نوع کیک بهتر خواهد بود. به دلیل اینکه کیک اسفنجی را بیشتر برای درست کردن کیک خامه ای استفاده می کنند و هر چه نرم تر و اسفنجی تر باشد بهتر است. قالب تیره کیک را برشته می کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی