رضیم
رضیم
چرا شیرینی کشمشی پهن نمیشه ؟ (2 نکته ساده)

چرا شیرینی کشمشی پهن نمیشه ؟ (2 نکته ساده)

چرا شیرینی کشمشی پهن نمیشه ؟

شیرینی کشمشی یکی از خوراکی‌های مجلسی ایرانی است که طرف‌داران زیادی را در بین ایرانی‌ها دارد. این خوراکی را می‌توان به راحتی از شیرینی‌فروشی‌ها خریداری کرد و یا اینکه با توجه به دستور پخت ساده‌ای که دارد، آن را در منزل تهیه نماییم.

بعضی از مخاطبان ما که کوکی کشمشی را در خانه درست کرده‌اند می‌گویند زمانی که این خوراکی را در فر قرار می‌دهند، به‌هیچ‌عنوان در روی فر پخش نمی‌شود. پخش‌نشدن محتویات بر روی سینی در داخل فر، دلایل و عوامل مختلفی می‌تواند داشته باشد. در ادامه می‌خواهیم به بررسی علل احتمالی این موضوع بپردازیم.

استفاده از آرد فراوان در خمیر شیرینی کشمشی

یکی از رایج‌ترین دلایلی که باعث پخش‌نشدن شیرینی کشمشی بر روی سینی داخل فر می‌شود، وجود آرد زیاد در خمیر اصلی این شیرینی است. افزودن مواد اولیه خشک، بیشتر از مقداری که در دستور پخت شیرینی وجود دارد باعث می‌شود که خمیر شما خیلی سفت شود. چنین شرایطی سبب می‌شود که روغن و کره موجود در خمیر نیز با این مقدار از آرد، کاملاً جذب شده و امکان پخش شدن شیرینی بر روی سینی فر را منتفی می‌کند.

توصیه می‌شود تا حدود ۱۰ درصد از آردی را که قرار است در داخل خمیر شیرینی قرار دهیم را نگه داشته و در صورت لزوم به مجموعه اضافه نماییم.

سرد بودن روغن استفاده شده در خمیر شیرینی

یکی دیگر از دلایلی که باعث پخش‌نشدن شیرینی کشمشی در داخل سینی فر می‌شود، سردی بیش از اندازه کره و روغن استفاده شده است. اگر کره ۱۰۰ را به خمیر شیرینی کشمشی خود اضافه کرده‌اید اما می‌خواهید که کوکی نهایی شما حالتی کاملاً پخش شده داشته باشد، توصیه می‌شود تا خمیر کوکی را تا نیم ساعت در دمای اتاق بگذارید.

پایین‌بودن دمای فر

اگر دمای فر شما برای درست‌کردن شیرینی کشمشی در حد مناسبی نباشد، ممکن است روغن موجود در خمیر شیرینی شما آب نشود و شیرینی نهایی به صورت پخش نشده باقی بماند. برای جلوگیری از وقوع چنین امری توصیه می‌شود تا دمای فر را بالای ۳۰۰ درجه قرار بدهید. همچنین در صورت امکان، فر خود را قبل از قراردادن خمیر شیرینی، کمی گرم نمایید.

نامرغوب بودن خمیرمایه

اگر خمیرمایه شما از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد، ممکن است خمیر حالت سفتی به خود گرفته و به‌هیچ‌عنوان ورز نیاید. برای رفع این مشکل توصیه می شود تا تاریخ انقضای خمیرمایه خود را بررسی نموده و از سالم‌بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *