رضیم
رضیم
چرا بامیه بعد از چند ساعت نرم میشود ؟ (2نکته ساده)

چرا بامیه بعد از چند ساعت نرم میشود ؟ (2نکته ساده)

چرا بامیه بعد از چند ساعت نرم می ‌شود

بامیه یکی از شیرینی‌ های سنتی و محبوب در ایران و مناطق مختلف جهان است. این شیرینی در کشورهای مختلف با نام‌ های مختلفی شناخته می شود، به عنوان مثال در ترکیه به نام “لقمه” (Lokma) و در کشورهای عربی به نام “لقمة القاضي” (Luqmat Al Qadi) شناخته می شود. این شیرینی در واقع از ترکیب آرد، روغن، تخم مرغ و شکر تهیه می شود. این شیرینی دارای طعم شیرین و بافت نرم و خمیری است که در دهان آسان رقیق می شود. این شیرینی به عنوان یکی از شیرینی ‌های محبوب در میان خانواده‌ های ایرانی، در مراسم های عیدی، نذری و… اهمیت دارد. اما به دلیل داشتن مقدار زیادی شکر و روغن، مصرف زیادی از این شیرینی برای سلامتی ضرر دارد و باید به میزان مصرف آن توجه شود.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

دلایل نرم شدن بامیه

یکی از اتفاقاتی که میتواند برای بامیه پیش بیاید نرم شدن آن پس از چند ساعت است. دلیل این موضوع در واقع مربوط به ترکیبات اصلی این شیرینی و شرایط نگهداری آن است. در صورتی که شیرینی برای مدت زمان طولانی در دمای اتاق نگهداری شود، شکر موجود در شهد آن در تماس با هوا به آب تبدیل می شود و همین مسئله باعث نرم شدن آن می شود. از طرف دیگر، رطوبت نیز می‌ تواند نقشی در نرم شدن شیرینی داشته باشد. در صورتی که شیرینی در شرایط رطوبتی نگهداری شود، رطوبت به خمیر شیرینی وارد می شود و سبب نرم شدن آن می شود. همچنین دمای بالای شهد یا رقیق بودن آن از عوامل مؤثر است.

جمع بندی

به طور کلی به دلیل مقدار بالای آب و کمتر بودن آرد، بامیه به سرعت نرم می شود و از این جهت نگهداری آن به صورت درست مهم است. چند عامل می تواند باعث نرم شدن آن شود: رطوبت، دمای روغن، نگهداری نامناسب و رقیق بودن شهد آن. با توجه به اینکه بامیه حاوی رطوبت زیادی است، برای جلوگیری از نرم شدن بیش از حد آن، می توان آن را در ظروف در بسته و در یخچال نگهداری کرد. همچنین، استفاده از مواد جاذب رطوبت می تواند به جذب رطوبت از آن کمک کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی