رضیم
رضیم
چه کنیم روغن بامیه کف نکند؟ (2 نکته ساده)

چه کنیم روغن بامیه کف نکند؟ (2 نکته ساده)

چه کنیم روغن بامیه کف نکند

بامیه از شیرینی‌های محبوب در بسیاری از کشورهاست و معمولاً با استفاده از روغن گیاهی درست می‌شود. این شیرینی یکی از خوراکی‌های سنتی و محبوب در ایران است که از قرن‌ها قبل تاکنون مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرد. این شیرینی به دلیل مزه شیرین و خوشمزه‌ای که دارد، به عنوان یکی از بهترین تنقلات در نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها و میهمانی‌های ایرانی محسوب می‌شود. یکی از مشکلاتی که در هنگام سرخ کردن آن ممکن است مواجه شویم، کف کردن روغن است که می‌تواند این شیرینی را غیر قابل استفاده کند. برای جلوگیری از این مشکل، می‌توان از روش‌های مختلفی استفاده کرد که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

دلایل کف کردن

دلایل کف کردن روغن حین پخت بامیه ممکن است به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که مهم‌ترین آنها عبارتند از: ۱- درجه حرارت بالا: با افزایش درجه حرارت، روغن به سرعت گرم می‌شود و باعث می‌شود که سطح روغن به سرعت کف کند. ۲- کمبود روغن: در صورتی که روغن کافی نباشد و خمیر بر روی سطح روغن قرار نگیرد، احتمال کف کردن روغن بیشتر می‌شود. ۳- نوع روغن: برخی از روغن‌ها نسبت به روغن‌های دیگر حرارت بیشتری را تحمل نمی‌کنند و باعث می‌شوند که روغن بیشتر کف کند. ۴- استفاده از روغن قدیمی: روغن‌های قدیمی‌تر به دلیل فرسایش و آلودگی‌های بیشتر، به طور قابل توجهی بیشتر کف می‌کنند. ۵- زیاد بودن تخم مرغ: عامل دیگر زیاد بودن تخم مرغ در مواد مخلوط شده و یا خوب مخلوط نشدن و وَرز ندادن خمیر است.

جلوگیری از کف کردن روغن بامیه

برای جلوگیری از کف کردن روغن بامیه، می توانید از روش های زیر استفاده کنید: انتخاب روغن با کیفیت و استفاده مناسب می تواند به جلوگیری از کف کردن روغن کمک کند. بهتر است از روغن‌های خالص مانند روغن سبزیجات یا زیتون استفاده کنید. برای جلوگیری از کف کردن روغن، باید حرارت روغن را کم کرده و مدت زمان کمتری شیرینی را در روغن بگذارید. همچنین بهتر است دمای روغن را بین ۱۷۰-۱۸۰ درجه سانتیگراد نگه دارید. استفاده از تابه یا قابلمه‌هایی با سطح ضخیم، می‌تواند کمک کند تا حرارت به طور یکنواختی به شیرینی برسد و روغن در آن کف نکند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی