رضیم
رضیم
چرا کیک یزدی خشک میشود؟ (2 نکته ساده)

چرا کیک یزدی خشک میشود؟ (2 نکته ساده)

چرا کیک یزدی خشک میشود؟

کیک یزدی از آن دسته شیرینی های خوشمزه ای است که همه ما دوست داریم آن را در منزل خود درست کرده و از طعم لذیذ آن لذت ببریم. اما ممکن است در پخت آن با مشکلاتی از جمله خشک شدن کیک یزدی مواجه شویم. در ادامه این مطلب قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم که چرا کیک یزدی خشک میشود؟ پس اگر شما هم می خواهید از دلایل این موضوع آگاه شوید، تا انتها با ما همراه باشید.

دمای بالای فر؛ یکی از دلایل خشک شدن کیک یزدی

از جمله مهمترین دلایل خشک شدن کیک یزدی، دمای نامناسب فر است. این اتفاق معمولا در دماهای بالا رخ می دهد اما پخت بسیار آرام با دمای پایین در زمان طولانی نیز ممکن است سبب خشک شدن کیک شود. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است فر را روی دمای مناسب تنظیم کرده و فرایند پخت را به صورت مرتب چک کنید. زیرا پخت بیش از حد سبب خشک شدن قسمت رویی این کیک می شود. سینی حاوی قالب کیک یزدی را در طبقه میانی فر قرار دهید و مراقب باشید کیک ها به خوبی بپزند. به دلیل متفاوت بودن فرها با یکدیگر، ممکن است دمای فر شما اندکی متفاوت باشد و در اولین پخت، کیک ها بافت خشک داشته باشند. در این صورت حتما در پخت های بعدی دما را 10 الی 20 درجه کاهش دهید. همچنین حتما قبل از قرار دادن ظرف کیک درون فر، آن را گرم کنید.

سفت و غلیظ بودن مایع کیک

می توانید علت اینکه چرا کیک یزدی خشک میشود را در سفت و غلیظ بودن مایع این کیک جستجو کنید. تمامی اندازه های مواد تشکیل دهنده این مایع باید به نسبت مناسب مورد استفاده قرار گیرند. استفاده بیش از اندازه از موادی همچون آرد و بکینگ پودر یا استفاده از مقدار کم تخم مرغ باعث بی کیفیت و خشک شدن کیک ها می شود.

استفاده از قالب نامناسب؛ عامل خشک شدن کیک یزدی

شاید اهمیت استفاده از قالب مناسب چندان برایتان ملموس نباشد اما باید بگوییم که این موضوع اهمیت زیادی در کیفیت نهایی بافت کیک دارد. بنابراین اگر می خواهید جلوی خشک شدن کیک یزدی را بگیرید، حتما سعی کنید از قالب های مناسب استفاده نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *