رضیم
رضیم
چرا مواد زولبیا باید استراحت کند ( 2 نکته ساده)

چرا مواد زولبیا باید استراحت کند ( 2 نکته ساده)

چرا مواد زولبیا باید استراحت کند

زولبیا از آن دست شیرینی ها است که همه برای یک بار هم که شده چشیده اند. در ماه رمضان بازار فروش این شیرینی بسیار داغ است. این شیرینی را می توانید در خانه به راحتی تهیه کنید که سالم تر و مقرون به صرفه تر است. طبخ این شیرینی همانند دیگر شیرینی جات و غذا ها نیازمند رعایت فوت و فن مخصوصی است. در این مقاله می خواهیم دلیل این که چرا باید مواد زولبیا استراحت کنند را برای شما بازگو کنیم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

طرز تهیه زولبیا

مواد مورد نیاز:

نشاسته گل 150 گرم

ماست ترش (بهتر است ماست خانگی باشد)  200 گرم

جوش شیرین یک دوم قاشق چایخوری

آرد 2 قاشق غذاخوری سر خالی

گلاب 1 قاشق غذاخوری

زعفرون آب کرده یک دوم قاشق چایخوری

طرز تهیه زولبیا خانگی: ابتدا درون ظرفی نشاسته و ماست را به خوبی با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شود.

آرد را درون ظرف ریخته و هم می زنیم سپس جوش شیرین را اضافه می کنیم. زعفرون دم کرده را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند.

بهتر است مواد را از صافی عبور دهید تا ناخالصی ها گرفته شود.

روی ظرف را با سلفون پوشانده و یک پارچه را نیز روی آن بندازید اگر مواد را یک شب استراحت دهید خیلی زولبیای بهتری می توانید درست کنید. زیرا عمل تخمیر خمیری که درست کرده اید بهتر انجام می شود و مواد شما بیشتر پف می کند در نتیجه شیرینی بهتر می شود. پس هر چه مواد بیشتر استراحت کنند بهتر است.

گلاب را پس از این که مواد شما استراحت کرد به آن اضافه کنید. خمیر مایه را درون قیف بریزید و درون روغن داغ سرخ کنید. هر گاه دو طرف زولبیا طلایی شد سریعا آن را درون شهد گرم انداخته و پس از چند دقیقه خارج کنید. نوش جان

نکاتی راجب خمیر مایه

خمیر این شیرینی را معمولا یک روز زودتر درست می کنند تا به خوبی ترش شود. خمیری که درست می کنید را در محیط گرم قرار دهید و با پارچه بپوشانید تا خمیر به خوبی پف کند. خمیر را هنگام سرخ کردن خوب هم بزنید تا از حالت پفی در بیاید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *