رضیم
رضیم
چطور کیک اسفنجی رنگی درست کنیم ( 2 نکته ساده)

چطور کیک اسفنجی رنگی درست کنیم ( 2 نکته ساده)

چطور کیک اسفنجی رنگی درست کنیم

کیک اسفنجی از پرطرفدار ترین کیک های سراسر جهان می باشد.  این کیک را می توان در رنگ ها و طعم های بسیاری تهیه کرد. برای درست کردن یک کیک رنگی راه های مختلفی وجود دارد. این کیک را هم میتوان با استفاده از مواد طبیعی و هم استفاده از مواد غیر طبیعی به صورت رنگی درست کرد. حال اگر شما به فکر درست کردن کیک اسفنجی به روش خانگی در رنگ های مختلف هستید ادامه این مطلب را از دست ندهید. زیرا بهترین روش های درست کردن کیک رنگی را ارائه داده ایم.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

استفاده از چاشنی های مختلف در درست کردن کیک اسفنجی

یکی از متداول ترین راه های درست کردن کیک اسفنجی رنگی استفاده از چاشنی های مختلف است که این چاشنی ها هم باعث تغییر طعم و هم رنگ گرفتن کیک می شوند. چاشنی هایی مانند پودر کاکائو، زعفران، آب پرتقال، آب هویج و یا دیگر چاشنی هایی که باعث رنگ گرفتن کیک می شوند.

استفاده از پودر کاکائو و زعفران به این صورت است که در هنگام اضافه کردن آرد کمی از آرد را کم می کنیم و پودر کاکائو را جایگزین مقدار آرد می کنیم. و یا کمی پودر زعفران را در آب حل میکنیم و به موادمان اضافه میکنیم. راه دیگر هم استفاده از آب پرتقال به جای آب و یا شیر است. که این کار باعث رنگ و طعم متفاوت در کیک اسفنجی می شود.

استفاده از رنگ های خوراکی مجاز

یکی دیگر از راه های درست کردن کیک اسفنجی رنگی، استفاده از رنگ های خوراکی است. این رنگ ها را میتوان در تنوع رنگی بالایی از قنادی ها و دیگر مکان هایی که لوازم شیرینی پزی میفروشند به راحتی تهیه کرد.

رنگ های خوراکی انواع مختلفی دارند مانند رنگ های پودری، ژله ای و اسانس رنگ خوراکی که بیشترین کاربرد را در کیکی پزی دارد. استفاده از این رنگ های خوراکی به این صورت است که باید در مراحل افزودن بقیه مواد اولیه کیک اسفنجی رنگ به مقدار کمی به خمیر اضافه شود و به ارامی هم زده شود. سپس درصورت کم بودن رنگ خمیر دوباره مقدار کمی رنگ خوراکی اضافه می کنیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *