رضیم
رضیم
چگونه تلخی خورشت مرغ را بگیریم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه تلخی خورشت مرغ را بگیریم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه تلخی خورشت مرغ را بگیریم؟

خورشت مرغ یکی از غذا های اصیل ایرانی است. بسیار لذیذ و خوشمزه است. برای اینکه خورشتی لذیذ و خوشمزه داشته باشید بهتر است، یک سری نکات یا به قول معروف فوت و فن های پخت آن را رعایت کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا برای شما توضیح دهیم چه نکاتی را باید رعایت کنید تا خورشت مرغ شما تلخ نشود.

نکاتی که باید برای تلخ نشدن خورشت مرغ رعایت کرد

برای تلخ نشدن خورشت چه باید کرد؟

برای تلخ نشدن خورشت چه باید کرد؟

بعضی از موارد باعث تلخ شدن خورشت مرغ شما می شود. اولین موردی که بسیار اتفاق می افتد زمانی است که پیاز در هنگام سرخ کردن می سوزد. هنگامی که پیاز شما می سوزد، دیگر نباید آن را در خورشت خود بریزید. بهتر است پیاز سوخته را دور بریزید زیرا علاوه بر اینکه باعث تلخ شدن طعم خورشت شما می شود، برای سلامتی تان هم ضرر دارد. اما اگر به هر دلیلی شما قصد نداشتید پیاز سوخته را دور بریزید، میتوانید با اضافه کردن مقداری رب گوجه فرنگی در خورشت خود، تلخی خورشت را بگیرید. اضافه کردن رب باعث می شود که دیگر تلخی پیاز سوخته احساس نشود.

یکی دیگر از مواردی که باعث تلخی خورشت مرغ می شود، استفاده بیش از اندازه لیمو ترش در خورشت است.

وقتی مقدار لیمو ترش در خورشت شما زیاد تر از حد معمول باشد، طعم خورشت را بد و تلخ می کند. پس دقت کنید، مقدار لیمو ترشی که در خورشت خود استفاده می کنید، زیاد نباشد. در کل مقدار لیمو ترش در خورشت شما باید به اندازه ای باشد که مقداری به آن طعم ترش و خوشمزه دهد و باعث لطیف شدن مرغ شود.

میخوام بخونم
چرا کباب تابه ای وا میره؟ (2 نکته ساده)

مورد بدی استفاده از لیمو عمانی است. بسیاری از افراد بسته به سلیقه خود از لیمو عمانی در خورشت مرغ خود استفاده می کنند. استفاده از لیمو عمانی بعضی مواقع باعث تلخی خورشت می شود. دلیل این تلخی وجود دانه های لیمو عمانی است. شما باید قبل از استفاده از لیمو عمانی در خورشت دانه های آن را جدا کنید سپس به داخل خورشت خود اضافه کنید.

یکی دیگر از مواردی که باعث تلخی خورشت می شود، استفاده زیادی از زردچوبه است. اگر مقدار زردچوبه ای که به خورشت خود اضافه می کنید زیاد باشد، خورشت مرغ تلخ می شود.

با رعایت تمامی نکاتی که در بالا گفته شد می توانید یک خورشت مرغ و خوشمزه و لذیذ، بدون اینکه طعم آن تلخ شود، تهیه کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *