رضیم
رضیم
چرا کتلت مرغ سفت میشه ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا کتلت مرغ سفت میشه ؟ ( 2 نکته ساده)

چرا کتلت مرغ سفت میشه ؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که افراد زمان پخت کتلت مرغ با آن مواجه می‌ شوند این است که بیش از اندازه کتلت سفت می گردد. اگر کتلت سفت شود باید راهکار مناسبی را برای رفع سفتی آن به کار بگیرید. امروزه بسیاری از افراد در منزل خود اقدام به تهیه کتلت می نمایند. در واقع باید بدانید که کتلت یکی از غذاهای ساده و خوشمزه می باشد و افراد زیادی به این غذا علاقه دارند.همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

دلایل مهم سفت شدن کتلت مرغ

یکی از مهمترین دلایلی که موجب سفت شدن کتلت مرغ شود این است که شما بیش از اندازه گوشت را درون مواد کتلت به کار می گیرید. گوشت مرغ به عنوان یکی از مهم‌ ترین موادی است که برای تهیه این کتلت استفاده خواهد شد. اگر شما به اندازه کافی از گوشت مرغ برای تهیه کتلت استفاده نکنید امکان دارد متوجه بافت مناسب کتلت نشوید. در واقع اگر میزان گوشت مرغ درون کتلت کم یا زیاد باشد کتلت وا می رود یا سفت می گردد.

ترفندهای جلوگیری از سفت شدن کتلت مرغ

جهت جلوگیری از سفت شدن کتلت مرغ باید ترفند های مخصوص را به کار بگیرید. یکی از مهمترین نکاتی که برای تهیه کتلت اهمیت دارد این است که اندازه مواد کتلت را با یکدیگر مطابقت دهید. اگر میزان ادویه و پیاز نسبت به گوشت مرغ بیشتر باشد بدون شک کتلت شما خوشمزه نخواهد شد. اندازه گوشت مرغ را با ادویه های متنوع،  پیاز و دیگر موادی که درون کتلت به کار می ‌گیرد باید مطابقت دهید. در صورتی که می خواهید کتلت خوشمزه و ترد شود می توانید از آرد سوخاری استفاده نمایید.

بسیاری از افراد برای تهیه کتلت مرغ آرد سوخاری یا آرد نخودچی را مورد استفاده قرار می دهند. برای جلوگیری از سفت شدن کتلت می توانید تخم مرغ را در اندازه مناسب استفاده کنید. اگر تعداد تخم مرغ ها نسبت به گوشت مرغ بیشتر باشد کتلت وا می رود. بر همین اساس طبق حجم کتلت می توانید تعداد تخم مرغ را تعیین نمایید. در صورتی که بافت منسجمی را به مواد کتلت ببخشید بدون شک غذای شما خوشمزه و لذیذ می گردد و افراد از طعم کتلت آماده شده لذت می برند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *