رضیم
رضیم
برای ترد شدن خیار شور از چه موادی استفاده کنیم ؟ (2 نکته ساده)

برای ترد شدن خیار شور از چه موادی استفاده کنیم ؟ (2 نکته ساده)

برای ترد شدن خیار شور از چه موادی استفاده کنیم

خیار شور یکی از مخلفات و چاشنی های معروف و لذیذ ایرانی ها است که بسیار در سالاد ها و ساندویچ ها کاربرد دارد.. بسیاری از خانم ها خود شان این دورچین را تهیه و درست می کنند ولی ممکن است خیار ها آنطور که باید ترد و نرم نشوند. برای اینکه بتوانید خیار شور های تردی تهیه کنید این مطلب را مطالعه کنید.

روش های ترد شدن خیار شور

نوع خیاری که از آن استفاده می کنید خیلی مهم است. سعی کنید ازخیار های قلمی و ریز استفاده کنید. خیار های بوته ای نسبت به خیار های درختی و گلخانه ای برای این کار بسیار مناسب تر هستند. خیار ها را خوب شسته و خشک کنید نباید آب کلر داری روی آن ها بماند.

نخود عامل دیگری است که باعث تردی خیار می شود. به این منظور بهتر است 6 الی 7 دانه نخود درون ظرف خود بیندازید. زیرا گازی که آن تولید می کند سبب ترد شدن خیار می شود.

آب شیر و کلر دار عامل کپک زدن و خراب شدن خیار است پس از آب جوش استفاده کنید. در استفاده از سیر و ترخون و مرزه و فلفل نیز دقت کنید تا به میزان کافی باشند.

در هر لیتر آب باید دو و نیم قاشق غذا خوری نمک بریزیم (اولویت با نمک دریا است). هر لیتر آب معادل چهار لیوان است. مثلا برای هشت لیوان آب 5 قاشق نمک و کمتر از نصف لیوان سرکه لازم داریم. در استفاده از سرکه زیاده روی نکنید زیرا باعث نرم شدن بیش از حد خیار می شود.

مسئله‌ی بسیار مهم بعدی سفت و محکم کردن در ظرف تان است. اگر در ظرف به خوبی بسته نشود و هوا وارد آن شود تمام زحمات تان هدر رفته و خیار ها کپک می زنند. بهتر است ابتدا روی در ظرف یک لایه پلاستیک فریزر و یا سلفون بکشید سپس در آن را محکم ببندید با این کار از ورود هوا جلوگیری کرده اید.

نکات طلایی

خیار شور ها را در جایی خنک و خشک نگهدارید.

شکوفه های خیار را حتما از آن جدا کنید.

از ادویه ها و سیر تازه در خیار شور استفاده کنید.

حواستان باشد خیار شور ها به طور کامل با محلول پوشیده شده باشند.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *