رضیم
رضیم
چه کنیم کتلت روغن کمتری ببرد ؟ (2 نکته ساده)

چه کنیم کتلت روغن کمتری ببرد ؟ (2 نکته ساده)

 چه کنیم کتلت روغن کمتری ببرد ؟

یکی از مهمترین دغدغه هایی که افراد برای پخت کتلت دارند، مصرف بیش از اندازه روغن می باشد. اگر می خواهید کتلت روغن کمتری ببرد باید روش های متفاوت پخت کتلت با روغن کم را بررسی کنید. یکی از مهمترین روش هایی که برای پخت کتلت با روغن کم مورد استفاده قرار می گیرد این است که سیب زمینی را نیم پز نمایید. سیب زمینی را می توانید نیم پز کنید تا حالت پخته داشته باشد. پس از آن سیب زمینی را رنده نموده و با مواد دیگر ترکیب نمایید.

سیب زمینی نیم پز و ماهیتابه نچسب برای آماده سازی کتلت با روغن کم

در این صورت اگر سیب زمینی با شعله زیاد سرخ شود سریعا آماده می گردد و روغن زیادی نمی خواهد.  بسیاری از آشپزهای حرفه ای سیب زمینی نیم پز را برای پخت کتلت مورد استفاده قرار می‌ دهند تا روغن کمتری استفاده نمایند. یکی دیگر از روش هایی که می توانیم استفاده کنیم تا کتلت روغن کمتری ببرد این است که از ماهیتابه های نچسب استفاده نمایید. ماهیتابه های نچسب روغن کمتری را برای پخت غذا نیاز دارند. به همین دلیل بسیاری از افرادی که مایل هستند غذاهای رژیمی را استفاده نمایند از ماهیتابه های نچسب استفاده می کنند. ماهیتابه های نچسب با میزان روغن بسیار کم پخت غذا را انجام خواهند داد.

میزان اصولی مواد کتلت برای اینکه کتلت روغن کمتری ببرد

یکی دیگر از روش هایی که برای پخت کتلت با روغن کم مورد استفاده قرار می گیرد این است که مقدار مواد غذایی درون کتلت را با یکدیگر مطابقت دهید. اگر تمامی مواد غذایی درون کتلت اندازه باشند مقدار روغن زیادی را جذب نمی کند. شما می توانید آب پیاز کتلت را قبل از ترکیب با دیگر مواد غذایی بگیرید تا بافت کتلت منسجم تر گردد. دقت داشته باشید که برای پخت کتلت با روغن کم باید تمامی تکنیک هایی که مربوط به پخت کتلت می باشد را بدانید. امروزه بسیاری از افراد با دست پخت متفاوت، کتلت های خوشمزه ای را می پزند. بسیاری از افراد مایل هستند که از روغن کمتری برای پخت کتلت استفاده نمایند، در این صورت غذا خوشمزه تر و رژیمی تر می شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی