رضیم
رضیم
چرا کتلت خشک می شود ؟ (2 نکته ساده)

چرا کتلت خشک می شود ؟ (2 نکته ساده)

 چرا کتلت خشک می شود ؟

کتلت خوشمزه باید نرم و ترد باشد. در برخی از موارد مشاهده می‌ کنیم که کتلت خشک می ‌گردد و بافت مناسبی ندارد. دلایل خشک شدن کتلت ها متفاوت است. یکی از مهمترین دلایل خشک شدن کتلت، استفاده بیش از اندازه از مواد غذایی و گوشت می باشد. اگر بیش از اندازه آرد به مواد کتلت اضافه کنید امکان دارد که کتلت تا حدودی سفت و خشک شود.

نکاتی برای خشک نشدن کتلت

یکی از مهم ترین غذاهای خوشمزه خانگی که به راحتی در خانه تهیه می شود کتلت است. این غذا تکنیک های خاصی دارد تا خوشمزه تر شود. برای اینکه کتلت خشک نشود باید نکات زیادی را رعایت کنید. در تهیه کتلت امکان دارد که مواد مناسبی را استفاده نکنید و به همین دلیل کتلت بافت خوبی نداشته باشد. یکی از مهمترین مشکل های پخت کتلت، وا رفتن آن می باشد. این مسئله به میزان ترکیب مواد غذایی بستگی دارد. یکی دیگر از مشکلات پخت غذای کتلت، سفت شدن یا خشک شدن آن می باشد.

استفاده از گوشت زیاد دلیل طبخ کتلت خشک

یکی از مهمترین دلایلی که موجب می‌شود کتلت خشک شود، استفاده بیش از اندازه از گوشت است. برای اینکه غذای خوشمزه و عالی درست کنید باید مواد را به صورت اصولی ترکیب نمایید. برای اینکه کتلت خوشمزه تر شود می توانید مقداری آرد سوخاری به مواد اضافه نمایید. استفاده از آرد سوخاری در غذا موجب پخت ترد و خوشمزه کتلت می‌ شود. این غذا به سادگی تهیه می گردد و دستور پخت های متفاوتی دارد.

گرفتن آب پیاز مانع خشک شدن کتلت می شود

یکی از مهم ‌ترین تکنیک های پخت کتلت این است که آب پیاز را بگیرید.  همچنین می توانید آرد سوخاری یا آرد نخودچی به آن اضافه کنید. اگر می خواهید از خشک شدن کتلت جلوگیری کنید باید مقدار مناسبی روغن درون ماهیتابه بریزید. در صورتی که کتلت خشک شود قابل خوردن نیست و افراد از طعم آن لذت نمی برند. به همین دلیل باید تمامی نکاتی که مربوط به جلوگیری از خشک شدن کتلت می باشد را رعایت کنید تا بتوانید کتلت خوشمزه و لذیذی را درست نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی