رضیم
رضیم
چگونه کتلت بدون روغن درست کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه کتلت بدون روغن درست کنیم ؟ (2 نکته ساده)

 چگونه کتلت بدون روغن درست کنیم ؟

اگر می خواهیم کتلت بدون روغن درست کنیم باید به دنبال روش پخت کتلت های رژیمی باشیم. امروزه بسیاری از افراد برای اینکه غذای بدون روغن میل کنند از غذاهای رژیمی استفاده می نمایند. کتلت های رژیمی مدل های متفاوتی دارند و دستور پخت آنها با یکدیگر فرق می کند. رژیم غذایی بدون روغن برای بسیاری از افراد نیاز است تا سلامت خود را تضمین نمایند. همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

روش آماده سازی کتلت های رژیمی بدون روغن

کتلت بدون روغن را می توانید در فر و سولاردم تهیه نمایید. برای تهیه کردن کتلت های بدون روغن نیاز است که از مواد بدون کالری استفاده شود. کدو سبز، نمک، فلفل، تخم مرغ، آرد، پیاز، ماست چکیده جهت سر و … به عنوان مهمترین مواد پخت کتلت رژیمی شناخته می‌ شوند. شما برای پخت کتلت بدون روغن ابتدا باید پیاز را پوست بگیرید و رنده کنید. آب اضافه پیاز را بگیرید و با خراش چاقو به خارهای کدو سبز  را به خوبی بکنید. پس از آن نمی توانید کدو سبز را با رنده درشت آماده کنید و آب آن را بگیرید. آرد را با مقداری نمک ترکیب نمایید و آن را الک کنید.

این مسئله که آرد سبک شود و هوا بخورد بسیار مهم است، چرا که تنها در این صورت کتلت بدون روغن خوشمزه می شود. بعد از آن آرد را به پیاز و کدو اضافه نمایید و به خوبی ترکیب کنید. سپس می توانید فلفل، نمک، تخم مرغ و … را اضافه نمایید. اگر مایل هستید کتلت های بدون روغن را در فر یا سولاردم آماده کنید باید از ورق های روغنی استفاده نمایید.

ورق روغنی برای پخت کتلت بدون روغن

ورق های روغنی در اندازه های متنوعی هستند که در فر استفاده می شوند. ورق روغنی را روی سینی بگذارید و سپس کتلت ها را به هر شکلی که مایل هستید روی ورق قرار دهید. به مدت یک ساعت باید کتلت ها درون فر بمانند تا به خوبی پخته شوند. کتلت های بدون روغن در بازه زمانی مناسبی آماده می گردند. دقت داشته باشید که هر ۱۵ دقیقه یکبار باید کتلت ها را برگردانید تا دو طرف آنها پخته شود.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی