رضیم
رضیم
چگونه کتلت کم روغن درست کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چگونه کتلت کم روغن درست کنیم ؟ (2 نکته ساده)

 چگونه کتلت کم روغن درست کنیم ؟

کتلت به عنوان یکی از غذاهای خوشمزه شناخته می شود که متاسفانه روغن زیادی می گیرد. اگر می‌ خواهید کتلت کم روغن درست کنید باید روش پخت کتلت با روغن کم را بدانید. کتلت های رژیمی به عنوان کتلت هایی شناخته می ‌شوند که با روغن کمتری سرخ می گردند. مواد استفاده شده در این کتلت ‌ها کالری کمتری دارند. به همین دلیل روغن زیادی جذب نمی‌ کنند. کتلت های رژیمی انواع متفاوتی دارند. شما می توانید هر یک از کتلت های رژیمی را برای ناهار و شام همراه با نان میل کنید. همراه سایت آموزش آشپزی رضیم باشید.

روش های آماده سازی کتلت با روغن کم

بسیاری از افرادی که می خواهند کتلت کم روغن درست کنند از سرخ کن های بدون روغن یا سولاردم استفاده می ‌نمایند. شما می‌ توانید کتلت های رژیمی با سویا یا و سبزیجات را آماده نمایید و سپس آنها را با روغن کم سرخ نمایید. ابتدا باید سیب زمینی ها را رنده کنید. دقت داشته باشه که سیب زمینی ها نباید خیلی له شوند. سپس سیب زمینی ها را داخل آب گرم ریخته و پوست آنها را بگیرید. صبر کنید تا سیب زمینی ها به خوبی خنک شوند. پیاز را نیز باید در این مرحله پوست بگیرید و رنده نمایید. سویا همراه با کمی آب ولرم خیس می شود و سپس آبکش می گردد. به خوبی سویا را فشار دهید تا آب اضافی آن از درون بافت سویا خارج گردد.

پس از آن با غذاساز تمامی مواد را له کنید تا شکل خمیر شوند. در ادامه می توانید گوشت چرخ کرده را اضافه نمایید. فلفل، پیاز، فلفل دلمه ای و … را به مواد اضافه نمایید. طبق ذائقه شخصی تان می توانید هر یک از مواد و ادویه های متفاوت را برای پخت کتلت کم روغن استفاده کنید.

پخت کتلت کم روغن در فر

فر را جهت پخت کتلت کم روغن باید از قبل گرم کنید و مدت یک ساعت آن را روی دمای ۱۸۰ درجه بگذارید. در این دما کتلت رژیمی پخته می شود به شما می توانید از میل کردن آن لذت ببرید. اگر می خواهید کتلت ها طلایی شوند باید حالت گریل فر را روشن نمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی