رضیم
رضیم
به ماهی چی بزنیم خوشمزه بشه ؟ (2 نکته ساده)

به ماهی چی بزنیم خوشمزه بشه ؟ (2 نکته ساده)

 به ماهی چی بزنیم خوشمزه بشه ؟

ماهی به عنوان یکی از غذاهای خوشمزه و لذیذ شناخته می ‌شود که فواید زیادی دارد. شما با روش های متفاوتی می توانید این غذا را بپزید. این مسئله که بتوانید با استفاده از مواد غذایی و ادویه های گوناگون غذای خود را خوشمزه کنید بسیار مهم است. روش های زیادی برای مزه دار کردن این غذا و از بین بردن بوی بد آن وجود دارد.

روش های خوشمزه کردن غذا

در قدم اول برای خوشمزه کردن ماهی باید به تازه بودن آن دقت داشته باشید. این غذا اگر تازه باشد بوی بد ندارد. بنابراین مهم است که نمونه آبزیانی را تهیه کنید که تازه باشند. انتخاب کردن نوع تازه این غذا کار دشواری نیست. بعد از انتخاب کردن یکی از نمونه های تازه این غذا باید با استفاده از زعفران آن را طعم دار نمایید. بهترین روش برای از بین بردن بوی غذا، مزه دار کردن آن با زعفران می باشد.

ادویه های خوشمزه ماهی

ادویه ماهی و زردچوبه به عنوان یکی از روش های مهم مزه دار کردن این غذا است. برای مزه دار کردن گوشت این غذا قبل از اینکه آن را سرخ کنید بهتر است آن را در مخلوط زردچوبه، آرد، نمک و فلفل بیندازید. پس از آن، غذا را در روغن سرخ نمایید. لیمو و پیاز به عنوان دیگر موادی هستند که برای مزه دار کردن این غذا مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

بعد از اینکه ماهی را به قطعات متنوع برش دادید آن را باید در مخلوط آب لیموی تازه، نمک، پیاز، فلفل و هر نوع ادویه دیگر که مایل هستید قرار دهید. با استفاده از این روش بوی بد غذا را از بین می برید. دقت داشته باشید که غذا باید حدود نیم ساعت در مایع که درست کرده ای بماند. در غیر این صورت امکان دارد تلخ شود. سیر و پیاز به عنوان یکی دیگر از روش های مزه دار کردن این غذا هستند. بسیاری از افرادی که به سردی این غذا عادت ندارند و معده شان اذیت می شود می توانند با استفاده از سیر، پیاز، زنجبیل و فلفل آن را مزه دار کنند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *