رضیم
رضیم
چطور ماهی سرخ کنیم ؟ (2 نکته ساده)

چطور ماهی سرخ کنیم ؟ (2 نکته ساده)

 چطور ماهی سرخ کنیم ؟

ماهی سرخ شده به عنوان یکی از غذاهای خوشمزه و لذیذ شناخته می شود که افراد زیادی به آن علاقه دارند. روش های زیادی برای سرخ کردن ماهی وجود دارد که باید هر یک از این روش ها را بشناسید. در این صورت می توانید در کمترین بازه زمانی ماهی را سرخ کنید و از طعم آن لذت ببرید.

مراحل سرخ کردن  ماهی

برای آماده کردن ماهی سرخ شده ابتدا باید آن را به خوبی بشویید. استخوان های ماهی را جدا کنید و سپس در یک ظرف بزرگ بزرگ قطعات ماهی را در کنار یکدیگر قرار دهید. یک پیاز بزرگ را به صورت حلقه ای باید خرد کرده و روی ماهی بچینید. روی ماهی ها می توانید بر اساس ذائقه خود سرکه، لیمو ترش، ادویه، نمک، روغن و … بریزید. در ظرف دیگر بهتر است که فلفل سیاه، زردچوبه، تخم گشنیز، ، ادویه کاری، رزماری، پودر سیر و … را ترکیب کنید. در صورتی که به غذای تند علاقه دارید بهتر است کمی زنجبیل رنده نمایید و به مخلوط ادویه اضافه نمایید. این مواد را به خوبی روی ماهی پخش کنید تا در همه قسمت های گوشت آغشته شود. در آخر برای خوش طعم کردن ماهی می توانید مقداری کمی زعفران دم نمایید و روی گوشت ماهی بریزید.

ماهی سرخ شده در ماهیتابه

ماهی را که با مواد به خوبی ترکیب کردید باید در ظرف دربسته به مدت ۳ ساعت در یخچال نگه دارید. برای اینکه ماهی سرخ شود باید به طور کامل مزه دارد گردد. بعد از 3 ساعت می توانید ماهی ها را از یخچال بیرون بیاورید و مواد اضافی را از روی آنها بردارید. اکنون در ظرف دیگر آرد سوخاری، زردچوبه، نمک، تخم گشنیز، نمک، پودر سیر و … را با یکدیگر ترکیب کنید. گوشت ماهی را درون این مواد قرار دهید و سپس با روغن داغ آن را سرخ نمایید. این مسئله که روغن ماهیتابه داغ باشد و سپس ماهی ها را درون روغن قرار دهید بسیار مهم است. بعد از اینکه دو طرف ماهی ها به خوبی سرخ شدند زیر ماهیتابه را کم کنید تا ماهی ها به خوبی مغز پخت شوند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی