رضیم
رضیم
چند شیرینی معروف یزد (4 مدل)

چند شیرینی معروف یزد (4 مدل)

چند شیرینی معروف یزد

اگر بگوییم که شهر یزد با مکان‌های تاریخی و سیاحتی دیدنی اش شناخته می‌شود، بر انواع شیرینی معروف یزد کم‌لطفی کرده‌ایم. باید بدانید که شهر یزد با برخی شیرینی‌های معروف در سراسر کشور شناخته می‌شود. برخی از این شیرینی‌ها همچون کیک یزدی را می‌توان محبوب خیل کثیری از افراد جامعه دانست. با این وجود شیرینی‌های معروف یزد، تنها به کیک یزدی ختم نمی‌شود. در شهر یزد می‌توانید چندین شیرینی معروف این شهر را بیابید.

در این مقاله کوتاه جذاب، بر آن شدیم تا شما را با برخی از انواع شیرینی معروف یزد آشنا کنیم. اگر می‌خواهید با معروف‌ترین این خوراکی‌ها آشنا شوید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

کیک یزدی

کیک یزدی را می‌توان سردسته انواع شیرینی معروف یزد نامید. این کیک به‌نوعی سوغات اصلی شهر به حساب می‌آید. با این حال به دلیل شهرت بسیار و همچنین طرف‌داران زیادی که برای این کیک وجود دارد، در شهرهای دیگر نیز پخت می‌شود.

این شیرینی را شما می‌توانید به راحتی در منزل آماده نموده و برای خود، عزیزانتان و یا میهمانان منزلتان استفاده کنید.

باقلوای یزدی

یکی دیگر از شیرینی معروف یزد می‌توان به باقلوا اشاره نمود. باقلوا نوعی شیرینی معروف جهانی است که علاوه بر کشورمان در کشورهای دیگر همچون ترکیه، یونان و قبرس نیز با دستور پخت‌هایی مختلفی تولید می‌شود. البته اگر از حق نگذریم، باقلوا یزدی با آن فرمول تهیه ویژه‌اش یک سروگردن از رقبای هم‌نامش بالاتر است.

شیرینی حاجی‌بادام

حاجی‌بادام یکی دیگر از انواع شیرینی معروف یزد است که معمولاً در اشکال لقمه‌ای و دایره‌ای تولید می‌شود. وجود بادام در ترکیبات این شیرینی باعث شده تا به عنوان یک ماده غذایی بسیار مقوی شناخته شود. مصرف این شیرینی به همراه چای، می‌تواند تجربه دلنشینی را برای شما به ارمغان بیاورد.

قطاب یزدی

قطاب یزدی یکی دیگر از انواع شیرینی معروف یزد است که یزدی‌ها آن را همراه چای و یا سایر نوشیدنی‌ها میل می‌کنند. این شیرینی در مرکز دارای پودر قند و پودر هل بوده و در بیرون نیز ممکن است دارای پودر قند و یا لایه‌ای از عسل باشد.

موارد بالا از معروف‌ترین شیرینی‌های یزد به حساب آمده و توصیه می‌شود تا اگر تابه‌حال این شیرینی‌ها را مصرف نکرده‌اید، تجربه حداقل یک‌باره این شیرینی‌ها را در برنامه خود بگنجانید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی