رضیم
رضیم
برای 100 نفر چند کیلو شیرینی لازمه ؟

برای 100 نفر چند کیلو شیرینی لازمه ؟

برای 100 نفر چند کیلو شیرینی لازمه؟

اگر در حال آمادگی مقدمات یک مراسم و یا مهمانی خاص هستید، یکی از گزینه‌های شما برای پذیرایی از مهمانان، استفاده از انواع کیک و شیرینی‌ خواهد بود. پذیرایی با این خوراکی می‌تواند مزایای مختلفی در یک مهمانی داشته باشد. این پذیرایی باعث می‌شود تا مهمانان در انتظار برای آماده شدن وعده اصلی، احساس گرسنگی بیش از حد نکرده و در مضیقه قرار نگیرد.

با این وجود، زمانی که می‌خواهیم این خوراکی را برای مهمانی خود تهیه کنیم، سؤالی که پیش می‌آید این است که چند کیلو شیرینی برای یک مهمانی ۱۰۰ نفره کافی خواهد بود.

اگر بخواهیم به پاسخ این سؤال بپردازیم، باید بدانید که نمی‌توان یک مقدار ثابت را برای این تعداد از میهمانان آماده کرد. عوامل مختلفی وجود دارند که باعث می‌شوند تا بتوان مقدار دقیق شیرینی مورد نیاز برای ۱۰۰ نفر مهمان را تعیین کنیم. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

مدل شیرینی انتخابی

یکی از مهم‌ترین عامل تعیین کننده مقدار شیرینی مورد نیاز برای پذیرایی از ۱۰۰ نفر میهمان، مدل انتخابی است. شما می‌توانید انواع مدل‌های تر و خشک انتخاب نمایید. با این حال، باید بدانید که یک شیرینی تر وزن نسبتاً بیشتری نسبت به یک مدل خشک خواهد داشت. بدین ترتیب اگر مدل تر را برای پذیرایی از ۱۰۰ نفر مهمان خود انتخاب می‌کنید، باید مقدار بیشتری تهیه نمایید.

پذیرایی از میهمانان با مدل‌های خامه ای، نیاز به وسایل بیشتری برای پذیرایی خواهد داشت. به همین دلیل هزینه های شما برای پذیرایی با مدل‌های خامه ای و تر، بالاتر خواهد بود.

میخوام بخونم
چرا نان برنجی سفت می شود ؟ (3 نکته مهم)

وزن خالص هر عدد

وزن خالص هر عدد شیرینی، تعیین کننده تعداد مورد نیاز برای پذیرایی از ۱۰۰ نفر مهمان است. همانطور که میدانید وزن خالص هر مدل از این خوراکی ها متفاوت خواهند بود. به طور مثال وزن تقریبی برخی از انواع شیرینی های معروف را در زیر آورده ایم.

  • دانمارکی. ۳۵ گرم.
  • زبان. ۳۰ گرم.
  • کوکی کشمشی. ۳۰ گرم.
  • نان خامه ای. ۵۰ گرم.
  • ناپلئونی. ۵۰ گرم.
  • رولت خامه ای. ۵۰-۴۰ گرم.
  • و …

بدین ترتیب با دانستن وزن تقریبی هر عدد، میتوانیم تعداد مورد نیاز برای پذیرایی از ۱۰۰ نفر مهمان را مشخص کنیم.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *