رضیم
رضیم
آیا میشود مواد کتلت را فریز کرد ؟ (2 نکته ساده)

آیا میشود مواد کتلت را فریز کرد ؟ (2 نکته ساده)

آیا میشود مواد کتلت را فریز کرد ؟

فریز کردن مواد غذایی

فریز کردن مواد غذایی یکی از بهترین روش هایی است که می توان برای نگهداری مواد غذایی از آن استفاده کرد. این روش موجب صرفه جویی در وقت و همچنین هزینه می شود. یکی از مزیت های فریز کردن مواد غذایی، این است که در فصول مختلف سال، می توانیم این مواد را برای مصارف و خوراک های مختلف مصرف نماییم. نکته قابل توجه این است که فریز کردن، باعث می شود مواد خوراکی در سلامت کامل مانده و برای تهیه غذا تازگی خود را حفظ نمایند.

اما باید دانست که بعضی از مواد غذایی، در فریزر نه تنها خاصیت خود را حفظ نمی کنند، بلکه باعث آسیب به سلامتی ما و همچنین از دست دادن طعم و خواص غذا می شود. در این مقاله تلاش کردیم شرایط نگهداری مواد کتلت در فریزر را به طور کامل شرح دهیم، تا هر زمان که مایل بودید به سرعت یک وعده خوشمزه داشته باشید.

نگهداری مواد کتلت

کتلت غذایی است بسیار خوشمزه و لذیذ، که می توانیم آن را در مدت کوتاهی تهیه کنیم. این غذا را هم می توان با برنج سرو کرد، هم به صورت جداگانه با مخلفاتی مانند خیارشور و گوجه و یا سس و ترشی تهیه کرد. این خوراک را در وعده شام و یا ناهار می توان میل کرد.

با توجه به پیشرفت زندگی امروز و مشغله های متعدد افراد، و همچنین برای جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی افراد در آشپزخانه، برای طبخ غذا باید برخی از خوراک ها را به صورت نیمه آماده فریز نمود. در نهایت می توان این خوراک ها را از فریزر خارج کرد و به سرعت یک وعده غذایی لذیذ و خوشمزه تهیه کرد.

با توجه به روش های مختلف تهیه کتلت در استان های مختلف کشور، باید به این نکته دقت کرد، که اگر در تهیه مواد کتلت از گوشت چرخ کرده و سیب زمینی و پیاز رنده شده، به صورت خام استفاده می شود. حتما قبل از فریز کردن این مواد، باید به خوبی آب سیب زمینی و پیاز گرفته شود. همچنین بهتر است قبل از فریز کردن مواد کتلت، آنها را مانند همبرگر قالب زده و سپس در کیسه فریزر گذاشته و فریز کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

نظر خود را بیان کنید

    1. ساده ترین روش اینه که قبل از پخت نیم ساعت در ترکیب سیر رنده شده و سرکه بخوابونید و بعد بشوئید و پخت رو انجام بدین.
      در حین پخت میتونید با پیاز، سیر، نمک و بیشتر سرخ کردن گوشت بوی زهم رو بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی