رضیم
رضیم
برای وا رفتن کتلت چه کنیم ؟ (2 نکته ساده)

برای وا رفتن کتلت چه کنیم ؟ (2 نکته ساده)

 برای وا رفتن کتلت چه کنیم ؟

یکی از غذاهای مورد علاقه ایرانی ها کتلت می باشد. روش های پخت این غذا متفاوت است. اگر می خواهید به بهترین نحو ممکن این غذای خوشمزه را درست کنید باید دلایل وا رفتن آن را به خوبی بشناسید. برای جلوگیری از وا رفتن این غذا باید یک عدد از شامی را در تابه قرار دهید. اگر مشاهده کردید که شامی به طور کامل سرخ شد و به راحتی توانستید آن را برگردانید دیگر شامی ها را به راحتی می توانید درون ماهیتابه بیندازید.

دلایل وا رفتن شامی

دلایل وا رفتن کتلت متفاوت است. کم بودن تخم مرغ موجب تکه‌ تکه شدن این غذا می گردد. اگر احساس کردید که غذا چسبندگی ایده‌ آلی ندارد باید یک عدد تخم مرغ دیگر به آن اضافه کنید. برای اینکه غذا خوشمزه تر شود می ‌توانید زرده را جدا کرده و سفیده تخم مرغ را به آن اضافه نمایید. تمامی غذاهایی که گوشتی هستند را یک ساعت قبل از پخت در یخچال قرار دهید. این کار کمک می‌ کند تا غذای شما بافت منسجم داشته باشد.

پیاز و دلیل وا رفتن کتلت

اگر مواد کتلت بیش از اندازه شل باشد باید آن را سفت کنید. کمی آب پیاز را دور بریزید و در صورت تمایل پیاز را به صورت درشت رنده نمایید. هر زمان متوجه شدید که غذای شما شل شده است می توانید با استفاده از نان خشک یا پودر سوخاری آن را سفت تر کنید. در اضافه کردن این مواد هیچ عنوان زیاده‌ روی نداشته باشید، چرا که طعم غذا خراب می گردد. مهمترین دلیل وا رفتن این غذا مواردی بودند که بیان کردیم. البته گوشت بیش از اندازه امکان دارد که موجب شل شدن آن شود.

میزان گوشت و وا رفتن شامی

نسبت گوشت با دیگر مواد را باید رعایت کنید. اضافه کردن نان خشک و آرد سوخاری به کتلت مزیت‌ های زیادی دارد. در واقع اگر شما این دو ماده را به غذای خود اضافه کنید، می توانید غذا را ترد و نرم نمایید. همچنین با اضافه کردن آرد سوخاری و نان خشک غذا بافت بهتر و منسجم تری خواهد داشت.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی