رضیم
رضیم
چرا کتلت با سیب زمینی پخته وا میره ؟ (2 نکته ساده)

چرا کتلت با سیب زمینی پخته وا میره ؟ (2 نکته ساده)

چرا کتلت با سیب زمینی پخته وا میره ؟

برای پخت کتلت با سیب زمینی پخته باید روش های پخت این غذا را به خوبی بدانید. اگر به طور اصولی این غذا را طبخ نکنید امکان دارد که کتلت شما وا برود و بافت منسجم نداشته باشد. شما می توانید سیب زمینی پخته را با گوشت، پیاز، ادویه، تخم مرغ و … ترکیب کنید تا کتلت خوشمزه ای را آماده نمایید.

دلایل وا رفتن کتلت با سیب زمینی های پخته شده

دلایل و ترفندهای جلوگیری از وا رفتن کتلت با سیب زمینی پخته را در این مطلب می‌ خواهیم برای شما توضیح دهیم. یکی از مهمترین دلایل وا رفتن کتلت این است که آب پیاز بیش از اندازه می باشد. آب پیاز را پیش از اضافه کردن به مواد باید بگیرید یا اینکه از پیازه کمتری جهت پخت کتلت استفاده کنید. پیاز را با رنده درشت خرد نمایید تا کتلت شما وا نرود. سیب زمینی پخته و رنده شده را باید قبل از اینکه با مواد ترکیب کنید بگذارید سرد شود. پس از آن، دیگر مواد را به سیب زمینی پخته اضافه نمایید.

پخت کتلت با سیب زمینی پخته با مواد اندازه

برای جلوگیری از وا رفتن کتلت، مواد را باید به طور کامل ورز دهید. حدود یک ساعت مواد را در یخچال قرار دهید و سپس آنها را سرخ نمایید. یکی دیگر از دلایل وا رفتن کتلت، کم بودن تخم مرغ می باشد. اگر سفیده تخم مرغ کم باشد کتلت وا می رود و بافت منسجم ندارد. مقداری آرد نخودچی و آرد سوخاری می‌ توانید به کتلت اضافه کنید تا بافت منسجم تری داشته باشد. بسیاری از افراد توصیه می نمایند که جوش شیرین به کتلت اضافه کنید. از آنجایی که جوش شیرین برای سلامتی ضرر دارد این ماده را پیشنهاد نمی دهیم.

زمان سرخ کردن کتلت ابتدا باید روغن را به طور کامل داغ کنید. اگر این نکته رعایت نشود امکان دارد که کتلت وا برود. چاشنی های مخصوص کتلت با سیب زمینی پخته را می توانید برای خوشمزه تر شدن اضافه کنید. اگر مواد کتلت خیلی نرم است باید بدانید که زمان سرخ شدن وا می رود. سیب زمینی پخته نباید له شود. مقداری سیب زمینی خام را می توانید با سیب زمینی پخته ترکیب کنید تا بافت کتلت منسجم تر گردد.

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی