رضیم
رضیم
چه موادی به ماهی کبابی بزنیم ؟ (2 نکته ساده)

چه موادی به ماهی کبابی بزنیم ؟ (2 نکته ساده)

چه موادی به ماهی کبابی بزنیم ؟

کباب کردن برخی از غذا ها، یکی از روش های طبخ می باشد که در خوشمزه شدن و خوش خوراک شدن آنها تاثیر به سزایی دارد. کباب کردن ماهی روشی سالم برای پخت است که عموماً، کالری این غذا را کمتر از روش های دیگر پخت مانند سرخ کردن و سوخاری کردن، می کند.

در این مقاله سعی می شود بهترین روش ها و دستورهای پخت ماهی کبابی ذکر شود، تا بهترین نتیجه را از گریل و کباب کردن ماهی بگیرید.

برای لذیذ شدن ماهی کبابی می توانید بعد از شستن آن، مقداری روغن مایع را همراه با زعفران دم کرده روی ماهی کاملا ماساژ دهید. سپس یک لیمو ترش تازه را کاملا آب گرفته و روی ماهی بریزید. درون شکم ماهی را کمی نمک و فلفل زده و یک پیاز کوچک را رنده ریز کرده و آب آن را روی ماهی بریزید.

بعد از آن که کاملا مواد را روی ماهی کبابی ماساژ دادید، اجازه دهید یک الی دو ساعت ماهی در این مواد استراحت کند، تا کاملا جذب گوشت آن شود.

برای تهیه ماهی کبابی، بهتر است از زغال استفاده کنید. این روش طعم دودی و دلپذیری به ماهی شما می دهد. بعد از داغ شدن ذغال ها و آماده شدن منقل، ماهی کبابی را درون توری گذاشته و روی ذغال قرار دهید. هنگام کباب شدن ماهی ها می توانید مقداری کره آب شده را به کمک برس روی آن ها بمالید.

ترفند های خوش طعم شدن

یک سری نکات طلایی برای طبخ ماهی کبابی وجود دارد، برای مثال می توان شکم ماهی را باز کرد آن را روی توری یا سینی فر پهن کرد. همچنین یک حبه سیر را از وسط برش داده و روی گوشت ماهی ماساژ بدهید. سپس با یک برس مقداری رب انار رقیق شده را مجددا روی گوشت ماهی کبابی بمالید. سپس نمک، پاپریکا و مقداری فلفل سیاه روی آن بریزید، برش های حلقه ایی پیاز را روی ماهی قرار دهید. در نهایت به مدت 20 الی 30 دقیقه درون فر با درجه 180 درجه فارنهایت قرار دهید. این دستور پخت ماهی شما را کاملا آبدار و خوش طعم طبخ می کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *