رضیم
رضیم
از کجا بفهمیم میگو سرخ شده ؟ (2 نکته ساده)

از کجا بفهمیم میگو سرخ شده ؟ (2 نکته ساده)

 از کجا بفهمیم میگو سرخ شده ؟

میگو سرخ شده به عنوان یکی از غذاهای خوشمزه شناخته می شود که افراد زیادی به آن علاقه دارند. روش های متفاوتی برای سرخ کردن میگو وجود دارد که هر یک از آنها را باید بر اساس ذائقه شخصی خود انتخاب کنید. با سایت آموزش آشپزی رضیم همراه باشید.

روش آماده سازی میگو در قابلمه آب داغ

در یکی از روش های پخت میگو، می توانید یک قابلمه را تا نیمه آب بریزید و سپس به آن نمک اضافه کنید. میزان شوری آب را با استفاده از تخم مرغ باید آزمایش کنید. اگر تخم مرغ روی سطح آب قرار بگیرد یعنی غلظت نمک کافی می باشد. بعد از جوشیدن قابلمه باید میگوها را درون قابلمه بریزید تا آنها به خوبی بپزند. بعد از اینکه میگوها سفت شدند شعله را خاموش کنید و درون ماهیتابه میگوها را سرخ نمایید. بسیاری از افراد که میگوهای سرخ شده خوشمزه ای را می‌ خواهند آماده کنند این روش پخت را انجام می دهند و سپس میگو را سرخ می نمایند.

میگو سرخ شده در آرد سوخاری

یکی دیگر از روش های آماده سازی میگو سرخ شده استفاده از آرد سوخاری می باشد. برای اینکه میگو خوشمزه شود می توانید از آرد سوخاری جهت بافت پفکی میگو استفاده کنید. ادویه های معطر دلخواه مانند سبزی های خشک پیاز رنده شده، روغن مایع، سیر تازه، آرد سفید را باید برای سرخ کردن میگو با آرد سوخاری آماده کنید. ابتدا میگوها را مرینیت نمایید و در مواد سوخاری بزنید. سپس میگوها را درون ماهیتابه قرار دهید تا به خوبی سرخ شوند. دو طرف میگو را باید سرخ کنید تا مغزپخت گردد.

بعد از اینکه میگو تا حدودی سفت شد متوجه می‌ شوید که میگو پخته شده است. میگو سرخ شده رنگ طلایی می‌ گیرد و بوی بی ‌نظیری دارد. بسیاری از افرادی که می‌ خواهند میگو را آماده نمایند از روش دوم یعنی آرد سوخاری استفاده می کنند. شما با استفاده از آرد سوخاری می ‌توانید بافت میگو را پفکی نمایید. برخی دیگر از افراد با استفاده از آبلیمو، زعفران و … میگو را مرینیت می ‌کنند و سپس بدون آرد سوخاری آن را درون ماهیتابه سرخ می نمایند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین اپلیکیشن آموزش آشپزی و شیرینی پزی
بیش از 5000 کاربر فعال آکادمی رضیم
0 تا 100 رسپی ها ویدئویی